Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 18 d.


VIZITAS
ES rengiasi galimam V. Zelenskio vizitui ketvirtadienį
BNS
Scanpix
V. Zelenskis.

Europos Sąjunga rengiasi galimam Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio vizitui Briuselyje, kur jis ketvirtadienį susitiktų su bloko lyderiais ir kreiptųsi į Europos Parlamentą, pirmadienį sakė pareigūnai.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis pakvietė V. Zelenskį dalyvauti 27 ES šalių narių „ateities viršūnių susitikime“, sakė jo atstovas.

Ukrainos lyderis pakviestas susitikime Briuselyje „dalyvauti asmeniškai“, socialiniame tinkle „Twitter“ parašė EVT pirmininko atstovas. Jis pridūrė, kad saugumo sumetimais „tolesnė informacija nebus teikiama“.

Šaltinis Europos Parlamente sakė, jog yra „neeilinės plenarinės sesijos ketvirtadienį, vasario 9-ąją, dalyvaujant Volodymyrui Zelenskiui, tikimybė“.

Du atskiri šaltiniai EP, kalbėję su anonimiškumo sąlyga, patvirtino tokį kvietimą Ukrainos prezidentui.

27 ES šalių lyderiai ketvirtadienį Briuselyje dalyvaus planuojamame viršūnių susitikime.

Jei V. Zelenskio vizitas įvyks, tai bus pirmas jo apsilankymas Briuselyje nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios beveik prieš metus.

Ukrainiečių lyderis nuo praėjusių metų vasario 24-osios, kai rusų kariuomenė pradėjo didelio masto įsiveržimą į jo šalį, į užsienį buvo išvykęs tik vieną kartą – gruodį lankėsi Vašingtone.

Pasak pareigūnų, galutinio patvirtinimo, kad V. Zelenskis atvyks į Briuselį, dar nėra. Ukrainos prezidentūra vizito taip pat nepatvirtino.

Praėjusią savaitę V. Zelenskis Kyjive susitiko su ES pareigūnais ir spaudė bloką paspartinti Ukrainos stojimo į ES procesą.

ES yra pažadėjusi dešimtis milijardų eurų, turinčių padėti Ukrainai atremti Rusijos puolimą.

V. Zelenskis yra įspėjęs, kad ukrainiečių pajėgoms vis sunkiau kovoti šalies rytuose, Rusijai stengiantis užimti daugiau Ukrainos teritorijų.

2023 02 07 09:31
Spausdinti