Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, kovo 30 d.


KARAS UKRAINOJE
ES: Rusijos taikymasis į civilius „prilygsta karo nusikaltimui“
BNS
Scanpix

Europos Sąjunga mano, kad Rusijos raketų atakos prieš civilius Ukrainoje „prilygsta karo nusikaltimui“, pirmadienį pareiškė bloko užsienio politikos vadovo Josepo Borrellio atstovas spaudai.

„Beatodairiškai taikantis į žmones, bailiai ir siaubingai mėtant raketas į civilius taikinius, iš tiesų dar labiau eskaluojama situacija“, – sakė atstovas spaudai Peteris Stano.

„ES kuo griežčiausiai smerkia šiuos siaubingus išpuolius prieš civilius gyventojus ir civilinę infrastruktūrą.... Tai prieštarauja tarptautinei humanitarinei teisei, o toks beatodairiškas civilių gyventojų naikinimas prilygsta karo nusikaltimui“, – sakė jis.

Paklaustas apie Rusijos sąjungininkės Baltarusijos sutikimą dislokuoti „regioninę (Rusijos ir Baltarusijos karių) grupę“ neįvardytame regione, P. Stano perspėjo Minską „susilaikyti“ nuo tolesnės pagalbos Maskvai Ukrainoje.

„Neturime detalių (apie bendrą dislokavimą), bet jei tai tęsis, tai bus dar viena „neteisėto karo“ Ukrainoje eskalacija“, – sakė P. Stano.

„Ir tai neliks be atsako iš ES pusės“, – perspėjo jis.

ES jau pritaikė sankcijas Minskui už tai, kad Rusijai įsiveržus į Ukrainą, Baltarusija tarnauja kaip rusų aviacijos ir logistikos bazė, ir pareiškė, kad yra pasirengusi jas padidinti, jei Minskas suteiks daugiau pagalbos Maskvai.

Blokas Rusijai dėl jos karo Ukrainoje yra įvedęs aštuonis sankcijų paketus, smarkiai paveikusius jos ekonomiką.

NATO vadovas smerkia Rusijos atakas prieš Ukrainą

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas pirmadienį pasmerkė Rusijos „siaubingas ir beatodairiškas atakas“ prieš civilius taikinius Ukrainoje ir pažadėjo toliau remti Kyjivą.

„Kalbėjausi su (Ukrainos) užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba ir pasmerkiau siaubingas ir beatodairiškas Rusijos atakas prieš Ukrainos civilinę infrastruktūrą“, – tviteryje parašė J. Stoltenbergas.

„NATO ir toliau rems drąsius Ukrainos žmones, kovojančius su Kremliaus agresija, tiek laiko, kiek reikės“, – pridūrė jis.

2022 10 10 16:01
Spausdinti