Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, kovo 30 d.


REŽIMAS
ES užsienio reikalų ministrai sutarė dėl sankcijų Baltarusijai plėtimo
BNS
Scanpix
Protestuotoja Baltarusijoje.

Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį sutarė dėl sankcijų Baltarusijai plėtimo, pranešė Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM).

„Užsienio reikalų ministrai sutarė, kad, reaguojant į stiprėjančias režimo represijas Baltarusijoje, būtina plėsti ES sankcijas, įtraukiant ne tik didesnį skaičių pareigūnų, atsakingų už vykdomas represijas, bet ir režimo finansinius rėmėjus“, – rašoma ministerijos pranešime.

Pasak URM, vyriausias įgaliotinis užsienio politikai Josepas Borrellis taip pat pristatė šiuo metu vykdomą ES–Baltarusijos santykių peržiūrą.

Kadenciją baigiantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ES Užsienio reikalų taryboje pabrėžė, kad būtina didinti spaudimą Baltarusijos režimui ir kuo skubiau priimti trečiąjį ES sankcijų paketą, reaguojant į moralinę ir politinę aklavietę Baltarusijoje.

„Sulaikyta daugiau nei 25 tūkst. taikių protestuotų, vyksta plataus masto baudžiamasis persekiojimas, politinių kalinių skaičius išaugo iki nematytų aukštumų. Brutalūs režimo veiksmai prieš Baltarusijos žmones tik stiprėja – itin žiauriai susidorota su jaunu protestuotoju Ramanu Bandarenka. Tuo tarpu valdžia tik imituoja dialogą su opozicija ir rengiamas konstitucijos pataisas. Vienintelė išeitis – nauji, laisvi rinkimai“, – pranešime cituojamas L. Linkevičius. 

Posėdžio metu ministrai aptarė ir situaciją Kalnų Karabache, lapkričio 10 dieną Rusijos, Azerbaidžano ir Armėnijos pasirašytą susitarimą dėl karo veiksmų regione užbaigimo.

L. Linkevičius pabrėžė, kad konfliktas išspręstas tik iš dalies. „Vienintelis teigiamas aspektas – ugnies nutraukimas. Tačiau visos kitos aplinkybės kelia susirūpinimą. Konfliktas išlieka neišspręstas, Rusija dar labiau padidino savo įtaką regione“, – teigė jis.

Taryboje daugiausia dėmesio taip pat skirta prezidento rinkimams JAV ir Moldovoje. Aptarta situacija Viduržemio jūros rytuose bei kylantis iššūkiai daugiašalei sistemai, skelbia ministerija.

Kalbėdamas apie JAV rinkimų rezultatus, L. Linkevičius akcentavo, kad JAV yra ir turi išlikti pagrindinis ES strateginis partneris. ES  jau taiko sankcijas daugiau kaip 50 Baltarusijos režimo pareigūnų, tarp jų yra ir Vakarų nepripažįstamas prezidentas Aliaksandras Lukašenka. Jie kaltinami dėl rinkimų klastojimo ir smurto prieš taikius protestuotojus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 19 13:28
Spausdinti