Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 21 d.


PARAMA UKRAINAI
Estija paskelbė naują 20 mln. eurų vertės karinės pagalbos paketą Ukrainai
ELTA
X
Estija paskelbė apie naują karinės pagalbos paketą Ukrainai.

Ketvirtadienį per vizitą Kyjive Estijos gynybos ministerijos vadovas Hanno Pevkuras paskelbė apie naują 20 mln. eurų karinės pagalbos Ukrainai paketą, į jį, be kitų dalykų, įeis artilerijos sviediniai, pranešė Estijos gynybos ministerija.

„Paketą sudaro prieštankiniai pabūklai, sprogmenys, įvairių rūšių artilerijos sviediniai, dujokaukės, snaiperių įranga, mažesnio kalibro šoviniai ir kita. Šį paketą sudarėme siekdami suteikti maksimalią naudą Ukrainai ir kartu pasistengėme nesumažinti Estijos pasirengimo gynybai“, – sakė H. Pevkuras, susitikęs su Ukrainos gynybos ministru Rustemu Umerovu.

Pranešta, kad naujajame pagalbos pakete yra 155 mm artilerijos sviedinių, tai papildomas Estijos indėlis į Europos Sąjungos iniciatyvą pasiųsti Ukrainai milijoną sviedinių. Estijos įnašą iš dalies finansuos Danija. Tikslus sviedinių skaičius saugumo sumetimais neatskleidžiamas.

Pasak H. Pevkuro, artėjant vasarai Ukrainai pirmiausia reikia amunicijos, visų oro gynybos elementų, atsarginių dalių ir elektroninio karo sistemų.

Gruodį Estija skyrė Ukrainai 80 mln. eurų vertės karinės pagalbos paketą, į jį įtrauktos prieštankinės raketos „Javelin“.

2024 03 21 15:08
Spausdinti