Meniu
Prenumerata

antradienis, spalio 4 d.


TYRIMAS
FTB reidas D. Trumpo namuose įžiebė politinę audrą
BNS
Scanpix
D. Trumpas.

Įtakingi JAV respublikonų lyderiai antradienį reiškė paramą eksprezidentui Donaldui Trumpui, beprecedenčiam Federalinio tyrimų biuro (FTB) reidui jo privačioje rezidencijoje Floridoje sukėlus politinę audrą ir taip smarkiai susiskaldžiusioje šalyje.

Šis FTB žingsnis žymi stulbinantį teisėsaugos tyrimų 45-ojo prezidento atžvilgiu eskalavimą ir buvo žengtas tuo metu, kai jis svarsto galimybę dar kartą kandidatuoti į JAV lyderio postą.

Keli buvę 76 metų D. Trumpo patarėjai ragino jį nedelsiant patvirtinti, kad jis 2024 metais balotiruosis į prezidentus.

„Nieko panašaus Jungtinių Valstijų prezidentui dar nebuvo nutikę“, – komentavo D. Trumpas FTB operaciją jo rezidencijoje „Mar-a-Lago“ Vest Palm Byče.

Jis pasmerkė FTB reidą kaip „teisingumo sistemos instrumentalizavimą“, neva vykdomą „kairių radikalų demokratų, desperatiškai nenorinčių, kad 2024 metais kandidatuočiau į prezidentus“.

Tuo metu Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Karine Jean-Pierre sakė, kad prezidentas Joe Bidenas nebuvo iš anksto informuotas apie reidą ir gerbia Teisingumo departamento nepriklausomybę.

Paklausta apie pavojų, kad D. Trumpo teisinės problemos išprovokuos pilietinius neramumus, K. Jean-Pierre pareiškė, kad „šioje šalyje nėra vietos politiniam smurtui“.

D. Trumpo paskirto Christopherio Wray vadovaujamas FTB atsisakė nurodyti reido priežastį.

Tačiau JAV žiniasklaida pranešė, kad agentai atliko teismo sankcionuotą kratą, susijusią su galimais taisyklių pažeidimais tvarkant slaptuosius dokumentus, išsiųstus į „Mar-a-Lago“.

D. Trumpas taip pat susiduria su dideliu teisėsaugos dėmesiu dėl savo pastangų anuliuoti 2020 metų rinkimų rezultatus, taip pat dėl praėjusių metų sausio 6 dieną jo šalininkų surengtų riaušių JAV Kapitolijuje.

Pasitraukęs iš posto D. Trumpas išlieka labiausiai JAV visuomenę skaldanti figūra ir neatsisako savo pareiškimų, kad iš tikrųjų jis laimėjo 2020 metų rinkimus.

Kitą dieną po reido „Mar-a-Lago“ Atstovų Rūmų narys Scottas Perry, eksprezidento sąjungininkas, pareiškė, kad FTB agentai konfiskavo jo mobilųjį telefoną, bet nepatikslino, kodėl įrenginys buvo paimtas.

„Šį rytą, kai keliavau su šeima, mane aplankė trys FTB agentai ir konfiskavo mano mobilųjį telefoną“, – televizijai „FOX News“ sakė S. Perry, pasmerkęs „tokią bananų respublikos taktiką“.

2022 08 10 09:45
Spausdinti