Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 24 d.


G 7 UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAI JAPONIJOJE
G 7 vieningai pasisako už paramą Ukrainai jos kovoje su Maskvos invazija
BNS
Scanpix
G 7 šalių užsienio reikalų ministrai.

Didžiojo septyneto (G 7) šalių užsienio reikalų ministrai susitarė, kad ir toliau bus vieningai remiama Ukraina, kovojanti su Rusijos invazija, trečiadienį po derybų pranešė Japonija.

„Po diskusijos G 7 užsienio reikalų ministrai sutarė, kad (...) G 7 ir toliau laikysis vieningos pozicijos įvesti griežtas sankcijas Rusijai ir tvirtai remti Ukrainą, net ir esant dabartinei tarptautinei padėčiai“, – teigiama Japonijos užsienio reikalų ministerijos išplatintame pareiškime.

Jame priduriama, kad G 7 planuoja paspartinti Ukrainos atsigavimo ir atstatymo pastangas pasitelkdama viešojo ir privačiojo sektorių vienybę ir bendradarbiaus su tarptautiniais partneriais skatindama taikos formulės procesą.

Japonijos užsienio reikalų ministrė Yoko Kamikawa pažymėjo, kad net ir toliau didėjant įtampai Artimųjų Rytų regione, labai svarbu, kad G 7 vieningai pasiųstų tarptautinei bendruomenei aiškią žinią, jog ir toliau rems Ukrainą.

Karui Ukrainoje tęsiantis jau 20 mėnesių, o birželio mėnesį Kyjivo pradėtam kontrpuolimui sunkiai įsitvirtinant, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis reguliariai susitikinėja su Vakarų šalių vadovais, siekdamas išvengti jų nuovargio dėl šio konflikto.

Praėjusią savaitę Ukrainos kariuomenės vadas Valerijus Zalužnas pareiškė, kad Maskva ir Kyjivas šiuo metu yra aklavietėje. Vėliau šį pareiškimą atmetė V. Zelenskis, taip pat Kremlius.

2023 11 08 08:45
Spausdinti