Meniu
Prenumerata

sekmadienis, vasario 25 d.


IZRAELIS IR PALESTINA
G. Landsbergis: siekiant taikos Artimuosiuose Rytuose, reikia dviejų valstybių susitarimo
ELTA
Andrius Ufartas/ELTA
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio teigimu, tik užtikrinus saugumą Artimiuosiuose Rytuose, Izraelio ir Palestino konfliktas bus išspręstas.

„Nėra jokio kito sprendimo kaip tik dviejų valstybių sprendimas. Jeigu norime matyti saugų Izraelį, jeigu norime matyti saugius palestiniečius, jeigu norime matyti saugų visą šį regioną – privalome priimti šį sprendimą“, – interviu CNN sakė G. Landsbergis.

Vertindamas situaciją Artimųjų Rytų regione, ministras pripažino, kad jam kelia nerimą karinę eskalaciją ir neramumus remiančių jėgų – Irano ir Rusijos – įtaka.

„Tai išties neramina, ypatingai dėl to, kad yra keletas veikėjų – nebūtinai esantys dėmesio centre, bet veikiantys užnugaryje – yra suinteresuoti šio konflikto tęstinumu“, – nurodė jis.

Dviejų valstybių sprendimo idėja, apimanti nepriklausomą Palestinos valstybę, Izraelį ir Jeruzalę, kaip sostinę, kuria dalijasi abi valstybės, jau dešimtis metų yra tarptautinės diplomatijos, kuria siekiama nutraukti konfliktą, kertinis klausimas.

Dar 2021-aisiais, sustiprėjus kariniams veiksmams tarp Izraelio ir islamistų kontroliuojamo Gazos Ruožo, JAV prezidentas Joe Bidenas tikino, kad Palestinos valstybės sukūrimas šalia Izraelio yra „vienintelis būdas“ išspręsti šį ilgametį pusių konfliktą.

Tuo metu pirmadienį Briuselyje posėdžiavę Bendrijos užsienio reikalų ministrai diskutavo dėl galimų sprendimų Izraelio ir Palestinos konflikte. Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis pakartojo, kad siekiama dviejų valstybių sprendimo. Jis taip pat priminė, kad Jungtinės Tautos (JT) pasmerkė Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanjahu „nepriimtiną“ raginimų sukurti Palestinos valstybę po karo Gazoje atmetimą.

2024 01 23 09:51
Spausdinti