Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 19 d.


ITALIJA
G. Meloni: Italija liks „visiška Europos ir Vakarų pasaulio dalis“
BNS
Scanpix
Giorgia Meloni.

Naujoji italų ministrė pirmininkė Giorgia Meloni antradienį, parlamente dėstydama savo vyriausybės prioritetus, pareiškė, kad „Italija yra visiška Europos ir Vakarų pasaulio dalis“.

Ji teigė, kad jos tikslas „nėra sulėtinti ar sabotuoti Europos integraciją“, bet padaryti ją veiksmingesnę sprendžiant krizes.

G. Meloni pabrėžė, kad Italija „ir toliau bus patikima NATO partnerė remiant Ukrainą“, kilus susirūpinimui dėl jos koalicijos partnerių prorusiškos pozicijos.

„Pasidavimas [Rusijos prezidento Vladimiro] Putino šantažui dėl energetikos problemos neišspręstų, o ją dar labiau pagilintų, nes sudarytų sąlygas tolesniems reikalavimams ir šantažui, o ateityje energijos kaina padidėtų dar labiau nei pastaraisiais mėnesiais“, – sakė ji savo pirmojoje kalboje parlamente.

G. Meloni, vadovaujanti neofašistinių šaknų turinčiai partijai „Italijos broliai“ (it. Fratelli d'Italia), taip pat pareiškė, kad „niekada nejautė simpatijų ar artumo nedemokratiniams režimams... įskaitant fašizmą“.

Jos ministrų kabinetas, kuris yra labiausiai į politinio spektro dešinę nutolusi italų vyriausybė nuo Antrojo pasaulinio karo, „nė per plauką“ nenukryps nuo demokratinių vertybių ir „kovos su bet kokia rasizmo, antisemitizmo, politinio smurto, diskriminacijos forma“, sakė G. Meloni.

2022 10 25 16:11
Spausdinti