Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 21 d.


PASISAKYMAI
G. Nausėda: turime remti Ukrainą, reikalauti agresorės atsakomybės ir stiprinti sankcijas
ELTA
Orestas Gurevičius/ELTA
Gitanas Nausėda.

Tęsiantis Rusijos karui Ukrainoje, prezidentas Gitanas Nausėda ragina Vakarų stiprinti sankcijas Kremliaus režimui ir jo bendrininkei Baltarusijai bei nenustoti remti prieš agresiją kovojančių ukrainiečių.

„Turime remti Ukrainą iki pergalės, teikiant reikalingą finansinę, karinę, humanitarinę paramą, stiprinant sankcijas Rusijai ir jos bendrininkei Baltarusijai. Reikalauti agresorės Rusijos atsakomybės už karo ir agresijos nusikaltimus panaudoti užšaldytą Rusijos turtą Ukrainos atstatymu“, – antradienį po susitikimo su Maltos prezidentu Georgu Vella kalbėjo G. Nausėda.

„Rusija yra tiesioginė grėsmė taikai ir saugumui Europoje, o Kremliaus susidorojimas su savo piliečiais rodo režimo brutalumą ir nesiskaitymą su jokiomis žmogaus teisėmis. Europos saugumo ateitis sprendžiama šiandien“, – pridūrė jis.

Su šalies vadovo mintimi sutiko ir G. Vella. Pasak jo, Rusijos puolimas pažeidžia tarptautinę teisę ir jis palaiko Lietuvos nerimą šiuo klausimu.

„Su G. Nausėda kalbėjome apie Rusijos invaziją į Ukrainą ir aš labai palaikau jūsų susirūpinimą dabartimi ir ateitimi“, – kalbėjo G. Vella.

Šiais metais Lietuva ir Malta mini diplomatinių santykių trisdešimtmetį ir 20 metų narystės Europos Sąjungoje (ES) sukaktį. Pasak G. Nausėdos, ši proga – puiki galimybė plėsti ir stiprinti mūsų dvišalius ryšius.

Kaip teigiama Prezidentūros pranešime spaudai, susitikimo metu taip pat aptartas Lietuvos ir Maltos bendradarbiavimas Europos Sąjungoje, ypač ES plėtros, ES išorinės sienos apsaugos ir kovos su nelegalia migracija klausimai.

„Vertiname Maltos vyriausybės paramą Lietuvai kovojant su Baltarusijos režimo organizuota hibridine ataka 2021-2022 metais. Patirdami nuolatinį spaudimą prie rytinės ES sienos, remiame Jūsų pastangas apsaugoti Europos Sąjungos pietinę išorės sieną“, – kalbėjo Prezidentas.

ELTA primena, kad antradienį Lietuvoje vieši Maltos prezidentas Georgas Vella.

Kaip pranešė Prezidentūra, susitikime Lietuvos ir Maltos prezidentai aptarė dvišalius santykius, paramą Ukrainai, bendradarbiavimą Europos Sąjungoje ir kitose tarptautinėse organizacijose, padėtį Artimuosiuose Rytuose.

2024 02 27 13:47
Spausdinti