Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 18 d.


DEŠINIŲJŲ TRIUMFAS
Galutiniai rezultatai: Italijos rinkimus laimėjo dešiniojo sparno aljansas
BNS
Scanpix
Giorgio Meloni.

Savaitgalį vykusiuose visuotiniuose rinkimuose Giorgios Meloni kraštutinių dešiniųjų partija „Italijos broliai“ (it. Fratelli d'Italia) surinko 26 proc. balsų, o jos dešiniojo sparno koalicija užsitikrino aiškią daugumą parlamente, rodo antradienį paskelbti galutiniai rezultatai.

Jos sąjungininko Matteo Salvini vadovaujama antiimigracinė „Lyga“ (it. Lega) gavo 8,8 proc. balsų, rodo Vidaus reikalų ministerijos duomenys.

Buvusio premjero Silvio Berlusconi dešinioji partija „Pirmyn, Italija“ (it. Forza Italia) gavo 8,1 proc. balsų.

Kartu su viena mažesne partija, už kurią balsavo mažiau nei 1 proc. rinkėjų, jų dešinioji koalicija surinko 43,8 proc. balsų.

Pridėjus užsienyje ir dviejuose nepriklausomuose regionuose gyvenančių italų balsus, koalicija žemuosiuose parlamento rūmuose (Deputatų Rūmuose) gavo 237 vietas iš 400, o aukštuosiuose rūmuose (Senate) – 115 iš 200 vietų.

Pagrindinė jos varžovė, centro kairioji Demokratų partija, surinko 19 proc. balsų ir kartu su mažesniais kairiaisiais sąjungininkais žaliaisiais turės 84 vietas Deputatų Rūmuose ir 44 vietas Senate.

Penkių žvaigždučių judėjimas (M5S) surinko 15,4 proc. balsų ir turės 52 vietas žemuosiuose ir 28 vietas aukštuosiuose parlamento rūmuose.

Centristinis aljansas „Azione“ gavo 7,8 proc. balsų ir turės 21 vietą Deputatų Rūmuose ir devynias vietas Senate.

Likę mandatai atiteks mažesnėms partijoms.

2022 09 27 14:03
Spausdinti