Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 21 d.


DIPLOMATIJA
Galvok, ką kalbi: Izraelis paskelbė Brazilijos prezidentą nepageidaujamu asmeniu
ELTA
Scanpix
L. da Silva.

Brazilijos prezidentas Luizas Inacio Lula da Silva nebus laukiamas Izraelyje, kol neatsiprašys už tai, kad Izraelyje vykstantį karą su „Hamas“ palygino su Holokaustu, pirmadienį pareiškė šalies užsienio reikalų ministras.

Lulos pasisakymai sekmadienį sukėlė pasipiktinimą Izraelyje, nes Brazilijos vadovas pareiškė, kad Gazos Ruože vykstantis konfliktas yra „ne karas, o genocidas“, ir palygino jį su tais laikais „kai Hitleris nusprendė išžudyti žydus“.

Izraelis iškvietė Brazilijos ambasadorių į susitikimą su užsienio reikalų ministru Israeliu Katzu Jeruzalėje esančiame Holokausto atminimo centre „Jad Vašem“. „Jis yra nepageidaujamas asmuo Izraelio valstybėje tol, kol neatsiims savo žodžių ir neatsiprašys“, – sakė I. Katzas apie Brazilijos vadovą.

„Jad Vašem“ vadovas Dani Dayanas sekmadienį pareiškė, kad Lulos pastabos „rodo aiškų antisemitizmą“, o jo karo Gazoje palyginimą su Holokaustu pavadino „nepriimtinu“. Ministras pirmininkas Benjaminas Netanjahu sakė, kad Lula savo komentarais „peržengė raudoną liniją“.

Per Holokaustą nacistinė Vokietija sistemingai išžudė šešis milijonus žydų – maždaug trečdalį pasaulio žydų. Po karo naujai susikūrusi Izraelio valstybė priėmė šimtus tūkstančių išgyvenusiųjų.

2024 02 19 14:22
Spausdinti