Meniu
Prenumerata

antradienis, gruodžio 5 d.


GAZOS RUOŽAS
Gazos Ruože žuvusiųjų skaičius pasiekė beveik 3,5 tūkst.
BNS
Scanpix
Gazos Ruože aukų skaičius išaugo iki beveik 3,5 tūkst.

Izraelio atakų Gazos Ruože aukų skaičius išaugo iki beveik 3,5 tūkst., trečiadienį pranešė šios grupuotės „Hamas“ kontroliuojamos teritorijos sveikatos apsaugos ministerija.

Anot jos, žuvusiųjų skaičius siekia 3 478.

Maždaug 12 tūkst. žmonių taip pat buvo sužeisti Izraeliui tęsiant oro kampaniją prieš taikinius palestiniečių anklave, pridūrė ministerija.

Gazos Ruožo palestiniečių islamistų grupuotė „Hamas“ spalio 7 dieną netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Izraelyje žuvo daugiau nei 1,4 tūkst. žmonių, įskaitant civilius.

Izraelis penktadienį nurodė 1,1 mln. gyventojų evakuotis iš šiaurinės Gazos Ruožo dalies į pietinę prieš numatomą sausumos įsiveržimą, o Jungtinės Tautos paragino šį įsakymą atšaukti.

Antradienį per smūgį Gazos Ruožo ligoninei žuvo nuo 200 iki 300 žmonių, kaip praneša „Hamas“ kontroliuojamo Gazos Ruožo sveikatos ministerija.

„Hamas“ kaltina Izraelį dėl smūgio, kuris sukėlė pyktį visame arabų pasaulyje.

Izraelio kariuomenė pareiškė turinti įrodymų, kad už smūgį yra atsakingi islamistų kovotojai – „Islamo džihado“ kovotojai, neteisingai paleidę raketą.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą; ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.

2023 10 18 15:34
Spausdinti