Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugsėjo 25 d.


COVID-19
„Google Maps“ informuos apie koronaviruso paplitimą vietovėse
BNS
Scanpix
„Google Maps“.

„Google“ šią savaitę atnaujina savo nemokamą žemėlapių paslaugą ir įtraukia vietovių, kuriose fiksuojamas padidėjęs COVID-19 užkrato atvejų skaičius, žymėjimą spalvomis, ketvirtadienį paskelbė interneto paieškos sistemų milžinė.

Atidarius viršutiniame mobiliojo įrenginio ekrano kampe esantį „sluoksnių“ ženkliuką ir pasirinkus „COVID-19“ parinktį, žemėlapiai bus atvaizduojami nurodant septynių dienų užkrato atvejų skaičių 100 000 žmonių vidurkį.

Vartotojai galės matyti, ar COVID-19 atvejų skaičius tam tikroje vietovėje didėja, ar mažėja, pabrėžė „Maps“ produktų vadybininkas Sujoy Banerjee.

Naujasis įrankis yra skirtas suteikti „svarbios informacijos apie COVID-19 užkrato atvejus atitinkamoje vietovėje, kad būtų galima priimti labiau pasvertus sprendimus, kur kreiptis ir ką daryti“, – teigė S. Banerjee.

Žemėlapių žymėjimui naudojami duomenys bus gauti iš tokių šaltinių, kaip Baltimorėje įsikūrusi Johnso Hopkinso ligoninė, „The New York Times“ ir „Wikipedia“, kurie gauna informaciją iš visuomenės sveikatos organizacijų, pavyzdžiui, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir įvairių šalių sveikatos ministerijos, teigė S. Banerjee.

Naujoji funkcija šią savaitę bus pasiūlyta visame pasaulyje žemėlapių programos versijose, pritaikytose mobiliesiems įrenginiams su „Apple“ ar „Google“ palaikoma „Android“ programine, pranešė Kalifornijoje įsikūrusi bendrovė.

„Google Maps“ jau parengė įvairių su pandemija susijusių įrankių, pavyzdžiui, funkciją, leidžiančią vartotojams sužinoti, kada keliaujančiųjų viešuoju transportu srautai gali būti padidėję.

„Nors šiais laikais keliauti yra sudėtingiau, tikimės, kad šios „Google Maps“ funkcijos padės žmonėms kuo saugiau ir efektyviau nuvykti ten, kur jiems reikia“, – pabrėžė S. Banerjee.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 25 13:10
Spausdinti