Meniu
Prenumerata

trečiadienis, balandžio 24 d.


VIDURŽEMIO JŪROS REGIONAS
Graikija prašo įšaldyti muitų sąjungą su Turkija
BNS
Unsplash
Graikijos vandenys.

Graikijos užsienio reikalų ministras Nikas Dendijas paprašė Europos Sąjungos apsvarstyti galimybę įšaldyti muitų sąjungą su Turkija, antradienį pranešė valstybinė Atėnų naujienų agentūra (ANA).

N. Dendijo laiške ES kaimynystė ir plėtros komisaras Oliveris Varhelyi prašomas apsvarstyti šią priemonę kaip dalį atsako į Turkijos daugkartinius sutarties pažeidimus, sakoma pranešime.

Vadovaujant prezidentui Recipui Tayyipui Erdoganui Turkija tapo ambicinga regiono galybe ir dabar yra įsitraukusi į aštrų ginčą su Graikija ir Kipru dėl dujų ir naftos telkinių Viduržemio jūros rytinėje dalyje. Rugpjūtį Turkija pasiuntė tyrimų laivą žvalgyti angliavandenilių telkinių vandenyse į pietus nuo Graikijos salos Megistės, kuriuos Atėnai laiko savais. Laivas ten dirbo beveik mėnesį ir išplaukė rugsėjo pradžioje.

Baigiantis praeitą savaitę vykusiam viršūnių susitikimu ES lyderiai penktadienį pasmerkė Turkijos „vienašališkus veiksmus ir provokacijas“ Viduržemio jūroje. Blokas perspėjo Ankarą, kad ES svarstys sankcijų galimybę per gruodį vyksiantį kitą viršūnių susitikimą, jeigu Turkija nepakeis savo politikos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 20 12:40
Spausdinti