Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gruodžio 4 d.


PROTESTAS JAV KAPITOLIJUJE
Į JAV Kongresą patekę protestuotojai ragino nutraukti ugnį Gazos Ruože
BNS
YouTube
Protestuotojai JAV Kongreso pastate.

Mažiausiai šimtas protestuotojų trečiadienį užėmė vieną JAV Kongreso pastatą ir ragino įstatymų leidėjus bei Joe Bideno administraciją siekti ugnies nutraukimo Gazos Ruože, kur Izraelio aviacijos smūgiai nesiliauja nuo palestiniečių islamistų grupuotės „Hamas“ kruvinos atakos.

Aktyvistai, vilkėję juodus marškinėlius su užrašais „Žydai sako tuoj pat nutraukti ugnį“ ir „Ne mūsų vardu“, sėdėjo ant Cannono pastato rotondos grindų, plojo ir dainavo. Jų plakatuose buvo rašoma „Ugnies nutraukimas“ ir „Leiskit Gazai gyventi“.

Kapitolijaus policija nurodė, kad šiame pastate protestai draudžiami ir kad keli demonstrantai buvo sulaikyti.

„Įspėjome protestuotojus nutraukti demonstraciją, o jiems nepaklusus pradėjome jų sulaikymą“, – socialiniame tinkle „X“ nurodė JAV Kapitolijaus policija.

Protestą organizavo antisionistinė žydų organizacija „Jewish Voice for Peace“.

Prieš sėdimąjį streiką šimtai žmonių buvo susirinkę Nacionalinėje alėjoje netoli Kapitolijaus. Jie ragino J. Bideno administraciją siekti ugnies nutraukimo.

„Bidenas išties yra vienintelis, šiuo metu galintis spausti Izraelį, ir jam reikia pasinaudoti šia galia, kad apsaugotų nekaltas gyvybes“, – sakė 32 metų Hannah Lawrence, atvykusi iš šalies šiaurės rytuose esančios Vermonto valstijos.

71 metų rabinė iš Filadelfijos Linda Holtzman reikalavo tuojau pat nutraukti ugnį ir paragino J. Bideną „atsimerkti“.

„Pažiūrėkit, kas vyksta Gazoje. Pažiūrėkit į nuniokojimą Gazoje, – sakė L. Holtzman. – Jei norite gyventi švaria sąžine, turite stoti ir nutraukti šį genocidą. Reikalauju nedelsiant nutraukti ugnį.“

Spalio 7-ąją „Hamas“ kovotojai surengė pražūtingą išpuolį, pareikalavusį žydų valstybėje per 1,4 tūkst. gyvybių. Atsakydamas į tai, Izraelis nepaliaujamai bombarduoja Gazos Ruožą. „Hamas“ kontroliuojamos teritorijos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šie smūgiai pražudė beveik 3,5 tūkst. žmonių.

Izraelis penktadienį nurodė 1,1 mln. gyventojų evakuotis iš šiaurinės Gazos Ruožo dalies į pietinę prieš numatomą sausumos įsiveržimą, o Jungtinės Tautos paragino šį įsakymą atšaukti.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą; ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių. Teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.

2023 10 19 09:52
Spausdinti