Meniu
Prenumerata

sekmadienis, vasario 25 d.


„HAMAS“ IR IZRAELIO KARAS
Intensyvios kovos Gazos Ruožo šiaurėje baigėsi
ELTA
Scanpix
Vietos gyventojai iš Izraelio pusės stebi sporgimus Gazos Ruože.

Izraelio gynybos ministerija skelbia, kad padėtis Gazos Ruože stabilizuojasi, tačiau šalis privalo išlaikyti spaudimą palestiniečių islamistų grupuotei „Hamas“.

Intensyvi sausumos puolimo fazė šio pakrantės ruožo pietuose Kan Juniso miesto rajone taip pat greitai baigsis, sakė Izraelio gynybos ministras Yoavas Gallantas, jį pirmadienį citavo laikraštis „The Times of Israel“.

„Karui pasibaigus, karinės grėsmės iš Gazos Ruožo nebus. „Hamas“ negalės kontroliuoti Gazos Ruožo ir veikti kaip karinė jėga, o Izraelio gynybos pajėgos turės visišką veiksmų laisvę daryti viską, ko reikia Izraelio piliečiams apginti“, – sakė Y. Gallantas ir pridūrė, jog tai gali trukti ilgai, bet „baigsis vienu scenarijumi – visiška pergale“.

Nors intensyvių kovų laikotarpis greitai baigsis, ginkluotosios pajėgos turi išlaikyti karinį spaudimą, kad išlaisvintų Gazos Ruože likusius Izraelio įkaitus, sakė ministras. Pasak jo, nutraukus ugnį įkaitai daugeliui metų liks „Hamas“ nelaisvėje. „Be karinio spaudimo su mumis niekas nekalbės. Įkaitai gali būti išlaisvinti tik iš jėgos pozicijų“, – sakė Y. Gallantas.

Tarptautinis spaudimas Izraeliui nuolat didėja, siekiant sumažinti puolimo intensyvumą ir užkirsti kelią masinėms civilių aukoms. Vašingtonas ragina Izraelį nuo smarkaus bombardavimo pereiti prie tikslingesnių smūgių į „Hamas“.

2024 01 16 09:26
Spausdinti