Meniu
Prenumerata

trečiadienis, rugpjūčio 17 d.


ITALIJA
Italijos prezidentas atsisakė priimti premjero M. Draghi atsistatydinimą
BNS
Marco Oriolesi/Unsplash
Italijos parlamentas.

Italijos prezidentas Sergio Mattarella ketvirtadienį atsisakė priimti ministro pirmininko Mario Draghi atsistatydinimą, kilus politinei krizei, kuri, kaip perspėjo ekspertai, gali paskatinti trečią pagal dydį euro zonos ekonomiką surengti pirmalaikius rinkimus.

S. Mattarella „nepriėmė atsistatydinimo pareiškimo ir pakvietė ministrą pirmininką atvykti į parlamentą ir padaryti pareiškimą“, pranešė prezidentūra.

Kaip pranešama, M. Draghi kitą savaitę kreipsis į parlamentą, kad išsiaiškintų, ar turi reikiamą daugumą, kad galėtų likti poste.

M. Draghi apie savo ketinimą atsistatydinti pranešė anksčiau ketvirtadienį, teigdamas, kad sąlygų, būtinų tęsti koalicinės vyriausybės darbą, „nebėra“, o „pasitikėjimo paktas, kuriuo grindžiama vyriausybė, išnyko“.

Penkių žvaigždučių judėjimo (M5S) lyderis Giuseppe Conte, buvęs premjeras, trečiadienį vakare paskelbė, kad jo partijos senatoriai išeis per balsavimą dėl pasitikėjimo, susijusį su maždaug 23 mlrd. eurų pagalbos paketu.

Paketas apima nuostatą leisti pastatyti Romoje šiukšlių deginimo gamyklą, o tam M5S seniai nepritaria.

Vyriausybė atlaikė ketvirtadienio balsavimą dėl pasitikėjimo, bet M. Draghi ne kartą sakė, kad vyriausybės be M5S nebus.

M. Draghi, kurį premjeru 2021 metų vasarį paskyrė prezidentas S. Mattarella, buvo pavesta įvykdyti svarbias reformas, būtinas norint gauti didžiausią Europos Sąjungos atsigavimo po pandemijos lėšų dalį. Bendra numatoma pagalba Italijai yra maždaug 200 mlrd. eurų.

Kilus karui Ukrainoje Italija užėmė griežtą proeuropietišką poziciją, be to, vyriausybei tenka kovoti su didele infliacija.

M. Draghi parama Kyjivui, apimanti ginklų tiekimą ir paramą ES įvestoms sankcijoms, birželį gavo parlamento pasitikėjimą, nors G. Conte tvirtino, kad tokia politika gali pakurstyti ginklavimosi varžybas.

2018 metais M5S laimėjo parlamento rinkimus surinkęs be precedento daug – trečdalį – balsų, bet vėliau jo populiarumas mažėjo, o po kitais metais numatomų rinkimų jis galėtų prarasti beveik visas vietas parlamente.

Praėjusį mėnesį judėjimas skilo, užsienio reikalų ministras Luigi Di Maio iš jo pasitraukė ir suformavo savo paties politinę grupę.

Šiuo metu partijos populiarumas yra 11 proc., o G. Conte prieš rinkimus bando atkreipti į ją didesnį dėmesį ir iš naujo patvirtinti jos principus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 07 14 21:18
Spausdinti