Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 23 d.


ARTIMŲJŲ RYTŲ KONFLIKTAS
Izraelis: J. Bideno grasinimas stabdyti ginklų tiekimą yra „labai nuviliantis“
ELTA
Scanpix
Joe Bidenas.

Izraelio ambasadorius Jungtinėse Tautose (JT) Giladas Erdanas ketvirtadienį išreiškė nusivylimą dėl Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno grasinimo sustabdyti tam tikrų ginklų tiekimą Izraeliui, jei šis įsiverš į perpildytą Gazos Ruožo miestą Rafachą.

„Tai sunkus ir labai nuviliantis prezidento, kuriam esame dėkingi nuo karo pradžios, pareiškimas“, – Izraelio visuomeniniam transliuotojui „Kan“ sakė G. Erdanas.

Nepaisydamas tarptautiniu mastu išsakytų prieštaravimų, Izraelis pasiuntė tankus į Rafachą ir ten surengė „tikslinius reidus“. Izraelis tvirtina, kad šiame pasienio mieste yra įsikūrę paskutiniai „Hamas“ batalionai, tačiau jame taip pat gausu perkeltų palestiniečių civilių.

„Jei jie įžengs į Rafachą, aš netieksiu ginklų, kurie praeityje buvo naudojami... tvarkantis su miestais“, – interviu transliuotojui CNN sakė J. Bidenas.

„Dėl šių bombų Gazos Ruože žuvo civiliai, – teigė J. Bidenas. – Tai tiesiog neteisinga.“

G. Erdanas tikino, kad Izraelio priešai Iranas, „Hamas“ ir „Hezbollah“ interpretuos J. Bideno komentarus kaip „kažką, kas suteikia jiems vilties pasiekti laimėjimų“.

„Jei Izraelis negalės patekti į tokią svarbią ir centrinę teritoriją, kaip Rafachas, kur yra tūkstančiai teroristų, įkaitų ir „Hamas“ lyderių, kaip mes turime pasiekti savo tikslus?“ – klausė jis.

„Tai ne gynybinė ginkluotė. Čia kalbama apie tam tikras smogiamąsias bombas. Galiausiai Izraelio valstybė turės daryti tai, kas, jos manymu, turi būti padaryta dėl jos piliečių saugumo“, – kalbėjo G. Erdanas.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai anksti ketvirtadienį pranešė apie smarkų apšaudymą Rafache. Izraelio kariuomenė vėliau pareiškė, kad taip pat smūgiuoja „Hamas“ pozicijoms“ toliau į šiaurę centrinėje Gazos Ruožo dalyje.

2024 05 09 10:36
Spausdinti