Meniu
Prenumerata

sekmadienis, sausio 23 d.


SVARBUS SKAMBUTIS
J. Bidenas ir V. Putinas ketvirtadienį kalbėsis telefonu
BNS
Scanpix

JAV prezidentas Joe Bidenas ir Rusijos vadovas Vladimiras Putinas ketvirtadienį kalbėsis telefonu ir aptars „virtinę temų“, trečiadienį pranešė Baltieji rūmai.

Pokalbis vyks rengiantis kitą mėnesį planuojamoms Vašingtono ir Maskvos deryboms dėl saugumo.

JAV ir Rusijos vadovai „aptars virtinę temų, įskaitant būsimas diplomatines sąveikas su Rusija“, sakė Nacionalinio saugumo tarybos atstovė Emily Horne.

Pasak kanalo CNN, J. Bidenas ir V. Putinas kalbėsis apie būsimas dvišales Maskvos ir Vašingtono derybas, taip pat – Rusijos kontaktus su NATO ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO).

„J. Bidenas planuoja preliminariai aptarti dvišales Jungtinių Valstijų ir Rusijos derybas, numatytas sausio 10 dieną. Taip pat daug dėmesio bus skiriama Rusijos kontaktams su NATO ir ESBO, kurie turi įvykti sausio 12 ir 13 dienomis“, – pranešė CNN, remdamasis E. Horne.

Tuo metu V. Putino atstovas Dmitrijus Peskovas naujienų agentūrai „Interfax“ sakė, kad Kremliaus šeimininko ir JAV prezidento pokalbis planuojamas vėlų ketvirtadienio vakarą.

Pasak CNN, J. Bideno ir V. Putino pokalbis įvyks 15 val. 30 min. Vašingtono (22 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Tai bus jau antras JAV ir Rusijos prezidentų pokalbis šį mėnesį.

J. Bidenas ir V. Putinas gruodžio 7 dieną kalbėjosi vaizdo ryšiu, jų pokalbis truko kiek ilgiau nei dvi valandas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 29 19:59
Spausdinti