Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 24 d.


JAV
J. Bidenas paragino JAV susivienyti kovojant su „Hamas“ ir Rusija
BNS
YouTube
Joe Bidenas.

JAV prezidentas Joe Bidenas, ketvirtadienį sakydamas kalbą tautai iš Ovaliojo kabineto pareiškė, kad „Hamas“ ir Rusija siekia sunaikinti demokratijas, ir pabrėžė, kad pagalba Ukrainai ir Izraeliui yra gyvybiškai svarbus amerikiečių interesas.

J. Bidenas savo kalboje teigė, kad islamistų kovotojų grupuotė „Hamas“ ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kelia skirtingas grėsmes, bet turi vieną bendrą bruožą: abu nori visiškai sunaikinti kaimyninę demokratinę šalį.

„Negalime ir neleisime laimėti tokiems teroristams kaip „Hamas“ ir tokiems tironams kaip Putinas. Atsisakau leisti, kad taip nutiktų“, – kalbėjo jis.

JAV vadovas nurodė, kad penktadienį prašys Kongreso patvirtinti didžiulį finansavimą Ukrainai ir Izraeliui, ir teigė, kad tai yra investicija į Jungtinių Valstijų, kaip pasaulinės lyderės, ateitį.

„Tai protinga investicija, kuri duos naudos amerikiečių saugumui ištisoms kartoms, – sakė 80-metis demokratas. – Amerikos lyderystė yra tai, kas sutelkia pasaulį. Amerikos aljansai saugo mus, Ameriką. Dėl amerikietiškų vertybių esame partneriai, su kuriais kitos šalys nori bendradarbiauti. Amerika yra švyturys pasauliui. Vis dar. Vis dar.“

Prezidentas paragino amerikiečius palikti nuošalyje politinius pykčius ir susivienyti karinei paramai Izraeliui ir Ukrainai kaip pilietinei pareigai pasauliui.

„Negalime leisti, kad smulkmeniški partiniai politiniai pykčiai trukdytų mūsų, kaip didžios tautos, atsakomybei“, – sakė J. Bidenas.

Jis taip pat paragino sustabdyti antisemitizmo ir antimusulmoniškų pažiūrų augimą Jungtinėse Valstijose, ypač po to, kai per įtariamą neapykantos nusikaltimą, susijusį su Izraelio ir „Hamas“ karu, buvo nužudytas šešiametis palestiniečių kilmės amerikiečių berniukas.

„Visi kenčiantys, noriu, kad žinotumėte, jog aš jus matau, – sakė jis. – Jūs visi esate amerikiečiai.“

J. Bidenas, šią savaitę su solidarumo vizitu lankęsis Izraelyje, ruošdamasis perrinkimo kampanijai 2024-ųjų rinkimuose nori įtikinti nuo karo pavargusius rinkėjus ir griežtosios linijos respublikonus, kad ši pagalba naudinga ir pačioms Jungtinėms Valstijoms.

Teigiama, kad Baltieji rūmai rengia didžiulį prašymą Kongresui skirti 100 mlrd. dolerių (94,5 mlrd. eurų) paketą, į kurį būtų įtrauktas finansavimas Izraeliui kare su „Hamas“ ir Ukrainai kovoje su Rusijos invazija.

Susiedamas du už vandenyno vykstančius konfliktus, J. Bidenas siekia įtikinti, kad jie yra dalis didesnės kovos dėl pasaulio tvarkos formavimo ir amerikiečių apsaugos namuose.

2023 10 20 07:28
Spausdinti