Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 25 d.


BRANDUOLINIAI GINKLAI
J. Bidenas: pirmąkart po Šaltojo karo sugrįžo branduolinio „Armagedono“ grėsmė
BNS
@POTUS/Twitter
Joe Bidenas.

JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį sakė, kad pasauliui pirmą kartą po Šaltojo karo iškilo branduolinio „Armagedono“ grėsmė ir kad jis stengiasi surasti Rusijos prezidento Vladimiro Putino „nuovažą“ kare Ukrainoje.

„Su Armagedono perspektyva nebuvome susidūrę nuo [Johno F.} Kennedy ir Kubos raketų krizės“ 1962-aisiais, sakė J. Bidenas per Demokratų partijos lėšų rinkimo renginį Niujorke, laikraščių magnato Ruperto Murdocho sūnaus Jameso Murdocho namuose.

V. Putinas „nejuokauja“, kai grasina panaudoti branduolinius ginklus per invaziją Ukrainoje, sakė J. Bidenas.

Turėdamas galvoje branduolinę priešpriešą, kurią sukėlė tuometinės Sovietų Sąjungos raketų dislokavimas Kuboje, iš kur jos galėjo lengvai pasiekti Jungtines Valstijas, J. Bidenas sakė, kad „pirmą kartą nuo Kubos raketų krizės mums iškilo tiesioginė branduolinių ginklų panaudojimo grėsmė, jei iš tikrųjų viskas ir toliau klostysis taip, kaip klostosi“.

V. Putinas yra paskelbęs menkai užmaskuotų grasinimų panaudoti branduolinį ginklą, jei jam atrodys, kad nebeturi kitų galimybių siekdamas užimti dideles smarkiai besipriešinančios Ukrainos teritorijos dalis.

Ekspertai sako, kad tai tikriausiai būtų palyginti nedideli, taktiniai smūgiai. Tačiau J. Bidenas įspėjo, kad taktinis smūgis nedidelėje teritorijoje galėtų išprovokuoti platesnio masto įvykius.

Pasak JAV prezidento, jis „gan gerai“ pažįsta V. Putiną. Rusijos lyderis „nejuokauja, kai kalba apie galimą taktinių branduolinių, biologinių ar cheminių ginklų panaudojimą, nes jo kariuomenei, galima sakyti, reikšmingai nesiseka“, teigė J. Bidenas.

„Nemanau, kad yra toks dalykas kaip galimybė lengvai [panaudoti] taktinį branduolinį ginklą ir nebaigti Armagedonu“, – pabrėžė JAV lyderis.

„Stengiuosi išsiaiškinti, kokia yra Putino nuovaža. Kur jis ras išėjimą?“ – sakė J. Bidenas.

2022 10 07 09:00
Spausdinti