Meniu
Prenumerata

trečiadienis, sausio 26 d.


KOVA DĖL BALTŲJŲ RŪMŲ
J. Bidenas sako, kad D. Trumpo kandidatavimas paskatintų jį siekti antros kadencijos
BNS
Facebook
JAV prezidentas Joe Bidenas.

JAV prezidentas Joe Bidenas, dar nebaigęs pirmųjų savo kadencijos metų, sako, kad 2024 metais galbūt siektų antros kadencijos, jei turėtų galimybę vėl suremti ietis su Donaldu Trumpu, su kuriuo varžėsi 2020-aisiais.

„Tai padidintų kandidatavimo tikimybę“, – sakė J. Bidenas trečiadienį televizijai „ABC News“.

Paklaustas, ar siektų perrinkimo, 79 metų demokratas atsakė teigiamai.

„Klausykite, – sakė J. Bidenas, – tikiu likimu. Lemtis daug daug kartų įsikišo į mano gyvenimą. Jei būsiu sveikas, koks esu dabar, tuomet vėl kandidatuosiu.“

Paklaustas, jei tektų dar kartą susirungti su 75 metų eksprezidentu D. Trumpu, organizavusiu prieš jį kampaniją „be jokių taisyklių“, valstybės vadovas su šypsena veide atsakė: „Bandote mane gundyti.“

„Žinoma, kodėl gi nesirungti su D. Trumpu, jei jis bus iškeltas kandidatu?“ – pridūrė J. Bidenas.

Respublikonas D. Trumpas toliau melagingai tvirtina, kad 2020-aisiais pralaimėjo J. Bidenui, nes rinkimai esą buvo suklastoti ir iš jo buvo „pavogta“ pergalė.

Tūkstančiai D. Trumpo šalininkų sausio 6-ąją šturmavo Kapitolijų, siekdami užkirsti kelią Kongresui patvirtinti J. Bideno pergalę prezidento rinkimuose. Riaušės pareikalavo penkių žmonių gyvybių, nukentėjo dešimtys policijos pareigūnų.

Nors viceprezidentė Kamala Harris anksčiau laikyta potencialia J. Bideno politine įpėdine, dėl jos politinės ateities kyla klausimų, Vašingtone sklandant kalboms, kad jų santykiai nėra tvirti.

57 metų K. Harris, regis, sunku rasti savo vietą Baltuosiuose rūmuose, kur jai pavesta kuruoti itin opius klausimus, tokius kaip mažumų balsavimo teisės ir migracija.

Tuo metu D. Trumpas yra nekart užsiminęs, jog galbūt bandys sugrįžti į Baltuosius rūmus, tačiau savo planų kol kas oficialiai nepaskelbė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 23 10:09
Spausdinti