Meniu
Prenumerata

trečiadienis, rugpjūčio 17 d.


JAV PREZIDENTO RINKIMAI
J. Bidenas žada tvirtą paramą Baltijos šalims, jei bus išrinktas prezidentu
BNS
Scanpix
J. Bidenas.

 JAV demokratų kandidato į prezidentus Joe Bideno rinkimų komanda pristatė buvusio viceprezidento viziją dėl JAV ir Baltijos šalių santykių, kurioje regionui žadama tvirta parama, jei jis bus išrinktas valstybės vadovu.

Tai rašoma kandidato programos dokumente, kuriuo antradienį pasidalijo jo kampanijos padėjėjas, ilgametis diplomatas Michaelas Carpenteris. 

Dokumente, paskelbtame Pensilvanijos universiteto tarptautinių santykių tyrimo organizacijos „Penn Biden Centre“ direktoriaus „Twitter“ paskyroje, pabrėžiama, kad J. Bidenas buvusio prezidento Baracko Obamos administracijoje, kurioje užėmė viceprezidento postą, kuravo Baltijos regiono saugumo klausimus. 

J. Bidenas, be kita ko, žada pasiųsti griežtą žinią Rusijai nebauginti NATO priklausančių Baltijos valstybių. 

„Joe Bideno ilgalaikė parama Baltijos šalims ir tikėjimas Amerikos įsipareigojimu mūsų sąjungininkėms sudaro ryškų kontrastą D. Trumpui, abejojančiam NATO svarba, – rašoma dokumente. – Joe Bidenas tvirtai rems mūsų NATO sąjungininkes, kitaip nei D. Trumpas, keliantis klausimą dėl Aljanso vertingumo ir kartą supainiojęs Baltijos šalis su Balkanais.“    

Demokratas taip pat žada tęsti 2014 metais B. Obamos administracijos pradėta Europos atgrasymo iniciatyvą (angl. European Deterrence Initiative) – finansinę programą, skirtą užtikrinti JAV karių ir technikos dislokavimą Europoje, vykdyti pratybas, gerinti karinę infrastruktūrą. 

„Jis nelįs prie šio fondo, kad sumokėtų už sieną su Meksika, kaip pasielgė prezidentas D. Trumpas, pervedęs 770 mln. JAV dolerių jau asignuotų šios iniciatyvos lėšų“, – rašoma dokumente.    

J. Bideno komanda taip pat pabrėžia, kad buvęs viceprezidentas toliau nepritars Rusijos dujotiekio per Baltijos jūrą „Nord Stream 2“ projektui. Anot demokrato, šis dujotiekis padidins Europos priklausomybę nuo rusiškų dujų ir leis Rusijai ją šantažuoti. 

J. Bideno varžovas JAV prezidento rinkimuose bus dabartinis šalies vadovas respublikonas Donaldas Trumpas. Lietuvoje jo prezidentavimo metu buvo kilęs nerimas dėl kritikos NATO ir ginčų su sąjungininkais Europoje, tačiau kartu pabrėžiama, kad D. Trumpo administracija nuolat siunčia amerikiečių karius į Lietuvą ir prisideda prie energijos šaltinių diversifikavimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 21 09:11
Spausdinti