Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 21 d.


KARAS UKRAINOJE
J. Ihnatas apie jau kelias dienas rusų nenaudojamus lėktuvus A-50: jie susimąstė, ar verta toliau rizikuoti
ELTA
Freepik
Su-34. Vienas iš lėktuvų, kurį neseniai ukrainiečiams pavyko likviduoti.

Rusijos tolimojo radiolokacinio stebėjimo ir valdymo lėktuvų A-50 naudojimo intensyvumas šiuo metu yra sumažėjęs.

Kaip praneša „Ukrinform“, tai Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Oro pajėgų atstovas spaudai Jurijus Ihnatas pareiškė antradienį per nacionalinį televizijos maratoną.

„Sumažėjo lėktuvų A-50 naudojimo intensyvumas. Jų nėra jau kelios dienos. Jie (rusai) nepriėmė sprendimo siųsti vis daugiau lėktuvų. Tokios specialiosios technikos jie turi gana mažai. Vienas, kaip žinote, buvo apgadintas Baltarusijoje. Nežinau, koks ten remontas, gal iš vieno kaip donoro paėmė atsarginių dalių kitam, tokia praktika įprasta visame pasaulyje. Na, o dar du buvo sunaikinti – priešas jau susimąstė, ar verta toliau rizikuoti“, – sakė J. Ihnatas.

Pareigūnas pridūrė, jog priešas daro išvadas ir suvokia, kad lėktuvai gali būti numušti.

„Ukrinform“ primena, jog vasario 23 d. Ukrainos gynybos pajėgos pranešė numušusios antrąjį tolimojo radiolokacinio stebėjimo ir valdymo lėktuvą A-50. Jį numušė zenitinių raketų kompleksas S-200. Tai jau trečias Rusijos prarastas lėktuvas A-50. Anksčiau panašų lėktuvą Baltarusijos partizanai išvedė iš rikiuotės Mačuliščų aviacijos bazėje 2023 metų vasarį, o 2024 metų sausio 14 d. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Oro pajėgos numušė lėktuvus A-50 ir Il-22.

2024 02 27 12:09
Spausdinti