Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugsėjo 25 d.


VALSTYBINĖS LAIDOTUVĖS
Japonijoje prasidėjo nužudyto premjero Sh. Abe laidotuvės
BNS
Scanpix
Sh. Abe laidotuvės.

Japonijos ir užsienio šalių aukšto rango pareigūnai per antradienį prasidėjusias prieštaringai vertinamas valstybines laidotuves atidavė pagarbą buvusiam ministrui pirmininkui Shinzo Abe.

Sh. Abe pelenai į ceremoniją Tokijo arenoje „Nippon Budokan“ bus atvežti po pietų, tačiau jau nuo ankstyvo ryto prie netoliese palapinėje įrengto altoriaus nusidriekė didžiulė eilė žmonių, norinčių padėti gėlių ir pasimelsti už buvusį lyderį.

Sh. Abe, ilgiausiai dirbęs Japonijos premjeras, tebėra viena iš labiausiai atpažįstamų šalies politinių veikėjų, žinomas dėl tarptautinių aljansų puoselėjimo ir „Abenomikos“ ekonominės strategijos.

2020 metais jis atsistatydino dėl sveikatos problemų, tačiau išliko įtakingu politiku ir agitavo už savo valdančiąją partiją iki liepos 8 dienos, kai jį nužudė vienas veikęs šaulys.

Sh. Abe nužudymu kaltinamas vyras taikėsi į buvusį lyderį manydamas, kad jis susijęs su Susivienijimo bažnyčia. Įtariamasis piktinosi šios religinės organizacijos veikla, nes jo motina aukojo jai didžiules sumas.

Premjero žūtis šokiravo šalį, garsėjančioje mažu su ginklais susijusių nusikaltimų skaičiumi, taip pat sulaukė tarptautinio pasmerkimo.

Tačiau sprendimas surengti Sh. Abe valstybines laidotuves – tik antrąsias ekspremjero laidotuves pokario laikotarpiu – sukėlė pasipriešinimą: neseniai atliktų apklausų duomenimis, maždaug 60 proc. japonų nepritarė tokiam renginiui.

Kai kurie įstatymų leidėjai iš opozicinių partijų apskritai boikotuoja laidotuves.

Japonijos imperatorius ir imperatorienė nedalyvaus, nes yra neutralūs nacionaliniai veikėjai. Vis tik sosto įpėdinis princas Akishino ir jo sutuoktinė ruošiasi pusantros valandos trukmės pamaldų pabaigoje padėti gėlių kartu gedinčiaisiais.

2022 09 27 09:13
Spausdinti