Meniu
Prenumerata

pirmadienis, birželio 24 d.


JAV IR KUBA
JAV ir Kubos atstovai surengė retas derybas Vašingtone
BNS
Unsplash
Kubos vėliava.

Kubos pasiuntinys Vašingtone surengė retą susitikimą su JAV pareigūnais, tačiau akivaizdžios pažangos siekiant išbraukti salą iš juodojo terorizmą remiančių valstybių sąrašo nepadarė, ketvirtadienį pranešė diplomatai.

Šią savaitę Kubos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Carlosas Fernandezas de Cossio susitiko su Valstybės departamento ir Baltųjų rūmų pareigūnais, atsakingais už Lotynų Ameriką, Brianu Nicholsu ir Juanu Gonzalesu, pranešė abiejų šalių diplomatai.

Tai buvo retas aukšto lygio susitikimas Vašingtone, nors kaimynės reguliariai tariasi migracijos ir tarptautinio nusikalstamumo klausimais.

Buvęs JAV prezidentas Barackas Obama buvo atkūręs santykius su Kuba, kurie po Fidelio Castro posūkio į komunizmą buvo įšaldyti kelis dešimtmečius, ir 2016 metais surengė vizitą į salą.

Tačiau jo įpėdinis Donaldas Trumpas pradėjo eiti priešinga kryptimi, o jo administracija vienu iš paskutiniųjų savo veiksmų vėl įtraukė Kubą į terorizmą remiančių valstybių sąrašą, kuriam, be jos, priklauso tik Iranas, Sirija ir Šiaurės Korėja.

Dabartinis JAV prezidentas Joe Bidenas Kubos klausimu elgiasi atsargiai, o po to, kai 2021-ųjų liepą salos valdžios institucijos numalšino retus antivyriausybinius protestus, pasisakė griežtai.

Kubos pareigūnas nenorą išbraukti jo šalies iš juodojo sąrašo apibūdino kaip politinės valios trūkumo prieš 2024-ųjų JAV prezidento rinkimus ženklą.

Valstybės departamento atstovas spaudai Matthew Milleris sakė, kad B. Nicholsas ir C. F. de Cossio aptarė žmogaus teisių, migracijos ir kitus dvišalius interesus atitinkančius klausimus.

Pasak jo, dėl terorizmą remiančių valstybių sąrašo dar nepriimtas joks sprendimas, apie kurį būtų galima pranešti.

Kovą valstybės sekretorius Antony Blinkenas Kongrese pareiškė, kad administracija neplanuoja išbraukti Kubos iš juodojo sąrašo, kuris sudaro rimtų kliūčių užsienio investicijoms.

D. Trumpo administracija savo sprendimą priėmė nesiedama Kubos su jokiais pastarojo meto teroristiniais veiksmais. Vietoj to ji kaltino Havaną atsisakius išduoti Kolumbijos nacionalinio išsivadavimo armijos lyderius tuometinei dešiniajai vyriausybei Bogotoje.

2023 09 15 08:03
Spausdinti