Meniu
Prenumerata

antradienis, spalio 4 d.


JAV IR TALIBANAS
JAV ir Talibanas apsikeitė kaliniais
BNS
Unsplash

Talibanas pirmadienį Jungtinėms Valstijoms perdavė daugiau nei dvejus metus kalintą amerikiečių karinio jūrų laivyno veteraną mainais į vieno svarbaus talibų sąjungininko paleidimą, pranešė Kabulas.

Afganistano užsienio reikalų ministras Amiras Khanas Muttaqi sakė, kad 2020 metais pagrobtas amerikietis Markas Frerichsas buvo iškeistas į Basharą Noorzai – kovotojų vadą, 17 metų kalintą Jungtinėse Valstijose už heroino kontrabandą.

„Šiandien Kabulo oro uoste JAV buvo perduotas Markas Frerichsas, o mums – piligrimas Basharas“, – per spaudos konferenciją kalbėjo A. Kh. Muttaqi.

Ministras nurodė, kad apsikeitimas įvyko „po ilgų derybų“ ir pridūrė, jog amerikietis buvo perduotas Vašingtono delegacijai.

M. Frerichsas buvo pagrobtas, kai dirbo Afganistane prie civilinių objektų statybos projektų, pranešė JAV Valstybės departamentas.

Talibano vyriausybės atstovas Zabihullah Mujahidas pirmadienį naujienų agentūrai AFP sakė, kad B. Noorzai nėjo jokių oficialių pareigų talibų administracijoje, bet „teikė reikšmingą paramą, įskaitant ginklus“ griežtosios linijos islamistų judėjimui, užgimusiam praėjusio amžiaus pabaigoje.

2022 09 19 11:31
Spausdinti