Meniu
Prenumerata

pirmadienis, birželio 24 d.


PASAULIS
JAV karo tyrimų institutas: Ukrainos kariuomenė daro pažangą kontrpuolime
ELTA
Scanpix
Ukrainiečių karys Zaporižės regione.

Ukrainos kariuomenė toliau daro pažangą vykdydama kontrpuolimą šalies pietuose, teigiama JAV karo tyrimų instituto (ISW) vertinime.

Prie fronto linijos netoli Robotynės Zaporižios regione pirmą kartą pastebėta Ukrainos šarvuočių už paskutinės Rusijos gynybos linijos, teigia ISW, pridurdamas, kad dar per anksti tvirtai teigti, jog ši Rusijos gynybos linija buvo pralaužta.

Penktadienio ryto ataskaitoje Ukrainos generalinis štabas pranešė, kad Ukrainos kariuomenė pasiekė pažangą prie Bachmuto rytuose ir pietiniame fronte.

Joje taip pat teigiama, kad Rusijos kontratakos buvo atremtos Robotynėje, nors to nebuvo galima nepriklausomai patikrinti.

Kyjivo pajėgos vasarą pradėjo kontrpuolimą ir prasiskverbė pro Rusijos gynybos linijas netoli Robotynės kaimo. Ten įsitvirtinę Rusijos kariai tankus atremia minomis ir barikadomis iš betoninių konstrukcijų, vadinamų „drakono dantimis“.

Ukrainiečiams nelengva įveikti šias kliūtis, ypač kai trūksta paramos iš oro, todėl jie pakeitė taktiką. Dabar jie naudoja artileriją pulti rusų pozicijoms, kurias vėliau užima nedideli pėstininkų būriai.

Ukrainiečių šarvuočių pasirodymas už šios linijos reiškia, kad jie dabar vėl gali ten laisviau judėti, teigė ISW.

Kijevas siekia žengti toliau, pasiekti Azovo jūrą ir nutraukti Rusijos sausumos koridorių į 2014 metais Maskvos neteisėtai okupuotą Krymo pusiasalį. Tačiau iki jūros vis dar yra 100 kilometrų, todėl stebėtojai abejoja, ar Ukrainos kariai gali šį tikslą pasiekti dar šiemet.

2023 09 22 12:11
Spausdinti