Meniu
Prenumerata

antradienis, gruodžio 5 d.


RASIZMAS
JAV neslūgsta įtampa policijai nušovus dar vieną juodaodį
BNS
Scanpix
Nelaimės vietoje paliekamos gėlės.

Atlantoje baltajam policininkui nušovus dar vieną juodaodį paaštrėjo JAV apėmusios audringos diskusijos dėl rasizmo, o šiame pietiniame mieste į gatves vėl plūstelėjo žmonės ir reikalavo policijos viršininkės atsistatydinimo.

27 metų Rayshardo Brookso mirtį vietos koronerio biuras sekmadienį pripažino žmogžudyste. Ankstesnę dieną restoranas „Wendy's“, kur žuvo vyras, buvo padegtas, o šimtai žmonių surengė eitynes, per kurias smerkė nužudymą.

R. Brookso žūtimi pasibaigęs susidūrimas su policija penktadienį išprovokavo pasipiktinimą, sukrėtimą ir nerimą šalyje, apimtoje pilietinių neramumų, prasidėjusių gegužės 25 dieną, kai Minesotoje dėl šiurkščių policijosveiksmų žuvo neginkluotas juodaodis George'as Floydas.

Šeštadienį Atlantos merė Keisha Lance Bottoms paskelbė, kad miesto policijos viršininkė Erika Shields nusprendė atsistatydinti.

„Nemanau, kad tai buvo pagrįstas mirtinos jėgos panaudojimas“, – pareiškė K. L. Bottoms.

R. Brooksą nušovęs policininkas, identifikuotas kaip Garretas Rolfe'as, jau atleistas.

Fultono apygardos prokuroras Paulas Howardas pranešė, kad jo biuras nuspręs, ar pareikšti G. Rolfe'ui baudžiamųjų kaltinimų iki šios savaitės vidurio, pranešė leidinys „Atlanta Journal-Constitution“.

Demokratas Jamesas Clyburnas, afroamerikietis Kongreso narys iš Pietų Karolinos, sakė esąs įniršęs dėl šios žmogžudystės.

Kai kurie kairieji aktyvistai reikalauja „atimti finansavimą iš policijos“, o JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskubėjo pasinaudoti šiuo šūkiu kaip ginklu prieš savo būsimą varžovą prezidento rinkimuose Joe Bideną.

„Mirtina jėga šiuo atveju nebuvo būtina. Nežinau, kas negerai kultūroje, kad šis vyriškis buvo priverstas tai padaryti. Tai, be abejo, įvyko dėl kultūros – be abejo, dėl sistemos“, – sakė jis televizijai CNN.

J. Clyburnas yra vienas iš įstatymų leidėjų, svarstančių, kaip pertvarkyti teismų sistemą, kritikų laikomą nepalankia neturtingiesiems bei mažumų atstovams ir sunkiai pasiduodančią reformoms.

Kai kurie kairieji aktyvistai reikalauja „atimti finansavimą iš policijos“, o JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskubėjo pasinaudoti šiuo šūkiu kaip ginklu prieš savo būsimą varžovą prezidento rinkimuose Joe Bideną.

O J. Bidenas mėgina atitolinti savo partiją nuo policiją be lėšų norinčio palikti judėjimo ir pasisako už didesnį finansavimą kitiems tvarką bendruomenėse palaikantiems asmenims.

Somalyje gimusi amerikiečių kongresmenė iš Minesotos Ilhan Omar pavadino jo pasiūlymą „juokingu“ ir paragino išformuoti sunkumų patiriančias policijos pajėgas tokiuose miestuose kaip Mineapolis, kur ji pati užaugo, ir pertvarkyti jas nuo nulio.

„Niekas neatims finansavimo iš policijos, – patikino J. Clyburnas, Atstovų Rūmuose laikomas trečiuoju pagal įtaką demokratu.

„Faktas, kad policija turi atlikti tam tikrą vaidmenį, – pabrėžė politikas. – Turime pasirūpinti, kad jų vaidmuo atitiktų dabartinius laikus.“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 06 15 12:31
Spausdinti