Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 28 d.


ŠIAURĖS KORĖJA
JAV: Pchenjanas ignoruoja kartojamus pasiūlymus derėtis
BNS
Twitter
J. Bidenas.

Šiaurės Korėja, kuri, kaip manoma, rengiasi išbandyti naują branduolinį ginklą, ignoravo daug JAV pasiūlymų diskutuoti ir padėti dėl COVID-19 protrūkio, antradienį sakė vienas amerikiečių diplomatas.

Po sekmadienio, kai Pchenjanas per pusvalandį iš keturių skirtingų vietų paleido aštuonias balistines raketas, JAV specialusis atstovas politikai dėl Šiaurės Korėjos Sungas Kimas nurodė, kad ši šalis neatsakė į ištisus mėnesius vykusį viešą ir privatų komunikavimą siekiant įtraukti ją į pokalbį dėl kilusios įtampos.

JAV prezidentas Joe Bidenas ir valstybės sekretorius Antony Blinkenas ne kartą viešai sakė, kad Vašingtonas siekia diplomatinių derybų su Šiaurės Korėja „be išankstinių sąlygų“, priminė S. Kimas.

„Taip pat... perdavėme šią žinią privačiais kanalais. Tai apima... aukšto rango JAV pareigūnų asmenines žinutes aukšto rango KLDR pareigūnams“, – trumpoje spaudos konferencijoje sakė jis, pavartodamas oficialaus Šiaurės Korėjos pavadinimo – Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos – akronimą.

„Per pastaruosius vienus metus siuntėme tokias žinutes įvairiais būdais, per trečiąsias šalis, tiesiogiai raštu“, – sakė jis ir pažymėjo, kad tai apėmė Šiaurės Korėjos kaimynę Kiniją.

Tarp tokių žinučių buvo konkrečių pasiūlymų dėl humanitarinio bendradarbiavimo ir pagalbos Šiaurės Korėjoje neseniai kilus COVID-19 protrūkiui, sakė S. Kimas.

„Tačiau KLDR iki šiol nėra atsakiusi ir toliau nerodo jokių ženklų, kad yra suinteresuota bendrauti“, – pabrėžė jis.

JAV pareigūnai demonstruoja vis didesnį susirūpinimą Pchenjano intensyvinama veikla branduolinių ginklų srityje.

Pasak S. Kimo, Vašingtonas mano, kad Pchenjanas netrukus, po beveik penkerių metų pertraukos, įvykdys savo septintą branduolinių ginklų bandymą.

Šiaurės Korėjos pareigūnai yra pareiškę komentarų, rodančių, kad šalis gali būti pasiryžusi panaudoti taktinius ar mažus branduolinius ginklus, nurodė S. Kimas.

Jis nesakė, kaip JAV reaguotų į naują branduolinį bandymą.

JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Wendy Sherman anksti antradienį Seule įspėjo, kad atsakas bus „greitas ir ryžtingas“.

„Bet koks branduolinis bandymas visiškai pažeistų JT Saugumo Tarybos rezoliucijas“, – sakė ji.

Pirmadienį Pietų Korėja ir JAV, reaguodamos į Šiaurės Korėjos raketų bandymus, paleido aštuonias balistines raketas.

„Jungtinės Valstijos visuomet sakydavo labai aiškiai: mes siekiame dialogo su Pchenjanu be išankstinių sąlygų“, – sakė S. Kimas.

„Liekame įsipareigoję diplomatijai, net KLDR paleidus be precedento daug balistinių raketų“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 06 08 09:12
Spausdinti