Meniu
Prenumerata

antradienis, gruodžio 10 d.


JAV IR UKRAINA
JAV ragina Ukrainą mobilizacijos amžių sumažinti iki 18 metų
BNS
Scanpix
Ukrainos karys Zaporižios regione.

Kadenciją baigiančio JAV prezidento Joe Bideno administracija trečiadienį paragino Ukrainą minimalų mobilizacijos amžių sumažinti nuo 25 iki 18 metų, kad būtų išspręsta karių trūkumo problema, Rusijos pajėgoms veržiantis į priekį.

Raginimas Kyjivui pastiprinti savo karių gretas nuskambėjo spėliojant, kad išrinktasis prezidentas Donaldas Trumpas laikysis naujo požiūrio, pavyzdžiui, spaus Ukrainą sudaryti taikos susitarimą su Maskva.

Aukšto rango J. Bideno administracijos pareigūnas sakė, kad Ukraina susiduria su egzistencine mobilizacijos krize, turėdama kovoti su geriau ginkluotu priešu ir mažėjant jos savanorių gretoms.

„Paprasta tiesa yra ta, jog Ukraina šiuo metu nemobilizuoja ir neapmoko pakankamai karių, kad galėtų kompensuoti mūšio lauke patirtus nuostolius ir neatsilikti nuo augančios Rusijos kariuomenės“, – sakė pareigūnas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.

Paklaustas, koks, Vašingtono nuomone, yra tinkamas minimalus mobilizacijos amžius, pareigūnas atsakė, kad „manome, jog jiems tikrai verta apsvarstyti galimybę sumažinti šaukiamąjį amžių iki 18 metų“, kaip yra JAV.

Po 2022-ųjų vasario, kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją, Ukraina jau sumažino mobilizacijos amžių nuo 27 iki 25 metų.

Vėliau Baltieji rūmai patikslino, kad minimas raginimas nereiškia, jog didžiulė JAV karinė pagalba Kyjivui priklausys nuo šaukiamojo amžiaus pakeitimo.

„Mes tikrai ir toliau siųsime Ukrainai ginklų ir įrangos. Žinome, kad tai gyvybiškai svarbu. Tačiau šiuo metu taip pat svarbus ir karių skaičius“, – sakė JAV nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby.

„Iš tiesų manome, kad labiausiai jiems reikia personalo. Taigi, mes taip pat esame pasirengę padidinti savo mokymo pajėgumus, jei jie imsis atitinkamų priemonių savo gretoms papildyti“, – sakė jis.

D.Trumpas leido suprasti, kad jo požiūris gali skirtis nuo J. Bideno, kai trečiadienį specialiuoju pasiuntiniu dėl Ukrainos paskyrė ištikimą lojalistą, atsargos generolą leitenantą Keithą Kelloggą.

Anksčiau šiais metais K. Kelloggas ragino Vašingtoną panaudoti karinę pagalbą Kyjivui kaip svertą siekiant, kad ukrainiečiai pradėtų taikos derybas su Maskva.

Jis taip pat pasiūlė pažadėti, kad NATO daug metų nepriims į Ukrainos mainais saugumo garantijas iš Rusijos.

D. Trumpas anksčiau yra sakęs, kad susitars dėl taikos susitarimo tarp Ukrainos ir Rusijos „per 24 valandas“, tačiau nepaaiškino, kaip.

2024 11 28 17:33
Spausdinti