Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 31 d.


JAV
JAV rengiasi galimai D. Trumpo suėmimo dramai
ELTA
Scanpix
D. Trumpo rėmėjai Niujorke.

Niujorko policija pirmadienį sugriežtino saugumą prieš galimą istorinį kaltinimų pateikimą buvusiam JAV prezidentui Donaldui Trumpui dėl pornografijos aktorei slapta sumokėtų pinigų, o šis paragino rengti masines demonstracijas, jei kaltinimai bus jam pateikti.

Vis dėlto pirmadienio vakarą Amerikos finansų sostinėje vykusiame proteste dalyvavo tik kelios dešimtys D. Trumpo šalininkų, kai didžioji prisiekusiųjų žiuri svarstė Manhatano apygardos prokuroro Alvino Braggo tyrimą dėl 2016 metais aktorei Stormy Daniels sumokėtų 130 tūkst. dolerių už tylėjimą apie anksčiau turėtus santykius su D. Trumpu.

D. Trumpo raginimas šalininkams protestuoti prieš, pasak jo, neišvengiamą areštą pirmadienį išprovokavo sąmokslo teorijų kupinas diskusijas kraštutinių dešiniųjų socialinės žiniasklaidos platformose, o kai kurie šalininkai baiminosi, kad tai yra apgalvoti vyriausybės „spąstai“, kuriais siekiama juos suimti.

D. Trumpas taptų pirmuoju buvusiu ar esamu prezidentu, kuriam būtų pateikti kriminaliniai kaltinimai – jei būtų pateiktas kaltinamasis aktas. Tokia įvykių eiga sukeltų šoką 2024 metų varžybose dėl Baltųjų rūmų, kuriose 76 metų D. Trumpas siekia vėl tapti prezidentu.

A. Braggas, išrinktasis demokratas, viešai nepatvirtino jokių planų, tačiau pastarosiomis savaitėmis į prisiekusiųjų teismą pristatė pagrindinius liudytojus ir pasiūlė D. Trumpui galimybę duoti parodymus.

D. Trumpas savaitgalį sakė, kad antradienį tikisi būti „areštuotas“, ir paragino šalininkus „protestuoti, susigrąžinti mūsų tautą!“, nors jo advokatas sakė, kad šie komentarai buvo paremti žiniasklaidos pranešimais, o ne naujais prokurorų veiksmais.

2023 03 21 09:27
Spausdinti