Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 27 d.


NAFTA
JAV tikina, kad rusiškos naftos kainų apribojimas neturės įtakos OPEC
BNS
IQ

Viršutinė riba rusiškai naftai, kuri turėtų įsigalioti gruodį, neturės įtakos Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) narėms, kurios planai mažinti gavybą sukėlė „juodąjį auksą“ importuojančių šalių nepasitenkinimą, agentūrai „Reuters“ sakė Jungtinių Valstijų iždo pareigūnas.

Vašingtonas susisiekė su OPEC atstovais, kad užtikrintų juos dėl šių planų ribų, pabrėžė JAV iždo sekretoriaus pavaduotojas Wally Adeyemo.

„Reuters“ pažymi, kad šie komentarai galėtų padėti sušvelninti nesutarimus tarp Jungtinių Valstijų ir Saudo Arabijos – didžiausios naftos eksportuotojos ir faktinės OPEC lyderės – dėl to, ką Vašingtonas laiko bendradarbiavimu su Rusija, siekiant atimti iš rinkų pasiūlą kaip tik tuo metu, kai gresia pasaulinė recesija.

Organizacija neseniai nusprendė 2 mln. barelių per dieną sumažinti gavybą „rinkų subalansavimui“, tačiau Saudo Arabija netrukus pripažino, kad gavybą veikiausiai pavyks apkarpyti tik maždaug 1 mln. barelių per parą, nes kelioms OPEC narėms sudėtinga tai padaryti.

JAV pareigūnas pažymėjo, jog šios naujos sankcijos yra reakcija į Rusijos brutalų karą Ukrainoje, jos nepalies kitų tiekėjų, nors jų veiksmai dėl gavybos mažinimo ir skatina naftos brangimą, tačiau tai taip pat nereiškia, kad pradedamas kurti naftą importuojančių valstybių kartelis.

2022 10 20 11:12
Spausdinti