Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 2 d.


RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
JAV: Ukraina dar turi reikšmingų rezervų kontrpuolimui
BNS
YouTube
Markas Milley.

Ukraina tebeturi reikšmingų rezervų, dar nepanaudotų lėtai vykdomam kontrpuolimui prieš Rusijos pajėgas, antradienį sakė JAV Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas Markas Milley.

Kyjivo pajėgos susiduria su gerai įtvirtintomis rusų pozicijomis, apimančiomis sudėtingus minų laukus, kliūtis tankams, spygliuotos vielos užtvaras ir apkasus, sakė generolas M. Milley, žurnalistų paklaustas, ar Ukrainos kontrpuolimas įstrigo.

Ukraina turi „reikšmingą dar nepanaudotos kovinės galios kiekį“, sakė jis.

„Šiuo metu jie saugo savo kovinę galią ir lėtai, apgalvotai, pastoviai stumiasi per visus tuos minų laukus (...) Tai sunki kova“, – pažymėjo jis.

M. Milley teigimu, dar per anksti laikyti puolimą nenusisekusiu.

„Tai truks ilgai, bus sunku, bus kruvina“, – pridūrė jis.

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas toje pačioje spaudos konferencijoje po virtualaus Ukrainos tarptautinių rėmėjų susitikimo sakė, kad pastangos remti Kyjivo pajėgas toli gražu nesibaigia.

„Priminčiau, kad (...) niekas nesibaigė, toliau generuojame kovinę galią“, – sakė jis ir nurodė, kad šiuo metu Vokietijoje apmokomos ir aprūpinamos trys brigados, be to, ir kitur regione tęsiasi ukrainiečių karių mokymai.

„Mūsų darbas tęsiasi ir padarysime visa, ką galime, kad (...) ukrainiečiams pavyktų“, – pridūrė L. Austinas.

Jungtinės Valstijos greit suformavo tarptautinę koaliciją Ukrainai remti, kai Rusija pradėjo didelio masto invaziją į šią šalį, ir koordinuoja dešimčių valstybių pagalbą Kyjivui.

Nuo 2022 metų vasario, kai prasidėjo invazija, Vašingtonas sutiko skirti daugiau kaip 42 mlrd. dolerių (37,3 mlrd. eurų) vertės karinę pagalbą Kyjivui.

2023 07 19 08:23
Spausdinti