Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, kovo 30 d.


ANTROJI BANGA
JK svarsto apie galimą karantino sugrąžinimą visoje Anglijoje
BNS
Unsplash

Jungtinės Karalystės vyriausybė penktadienį perspėjo, kad gali vėl paskelbti karantiną visoje Anglijoje, siekiant suvaldyti koronaviruso pandemiją, pažymėdama, kad dėl COVID-19 į ligonines patenkančių pacientų skaičius per aštuonias dienas išauga dvigubai.

„Norime išvengti nacionalinio karantino, bet esame pasiruošę jį įvesti, jeigu reikės“, – interviu televizijai BBC sakė JK sveikatos sekretorius Mattas Hancockas (Metas Henkokas).

„Esame pasiruošę padaryti viską, kad apsaugotume gyvybes ir apsaugotume pragyvenimo šaltinius“, – kalbėjo sekretorius, perspėdamas, kad nuo penktadienio įvedus apribojimus Anglijos šiaurės rytiniuose rajonuose, tokių vietinių suvaržymo priemonių gali būti ir daugiau.

JK yra labiausiai koronaviruso pandemijos paveikta šalis Europoje, vyriausybei jau užregistravus beveik 42 tūkst. mirčių nuo COVID-19. Naujai registruojamų susirgimų skaičiai artėja prie tų, kurie buvo registruojami balandžio mėnesį. 

M. Hancockas sakė, jog „taip pat apgailestaudami matome, kad dėl koronaviruso hospitalizuojamų žmonių skaičius padvigubėja kas aštuonios dienos, todėl mums tikrai reikia imtis veiksmų“. 

Griežtesnės žmonių bendravimą ribojančios priemonės, paveikusios daugiau nei 2 mln. žmonių, įvestos Nortumberlande, Šiaurės ir Pietų Tainsaide, Niukasle prie Taino, Geitshede ir Daramo grafystėje.

Vyriausybės ekspertai siūlo spalį dviem savaitėms įvesti visuotinį karantiną visoje Anglijoje. Jis sutaptų su mokinių vidurio semestro atostogomis. 

Šią savaitę vyriausybė sulaukė griežtos kritikos, kad nesugebėjo sukurti žadėtos „geriausios pasaulyje“ testavimo ir atsekimo sistemos, turėjusios atsirasti dar vasarą.

Tačiau M. Hancockas gynė kritikuojamą savo testavimo programą sakydamas, kad vyriausybė „daro viską, ką gali“, mesdama „pajėgas būsimam vakcinavimui ir masiniam testavimui“.

Londone dėl COVID-19 pandemijos atšaukiami Naujųjų metų išvakarių fejerverkai

Londone dėl koronaviruso pandemijos gruodžio 31 dieną nebus rengiami Naujųjų metų išvakarių fejerverkai, kasmet pritraukiantys dešimtis tūkstančių žiūrovų, penktadienį pranešė miesto meras Sadiqas Khanas.

„Šiemet Naujųjų metų išvakarėse nebus fejerverkų, kaip ankstesniais metais“, – radijui LBC sakė jis.

„Tiesiog negalime leisti, kad būriuotųsi tiek žmonių, kiek susirenka Naujųjų metų išvakarėse“, – pridūrė jis.

S. Khanas pridūrė, kad jo administracija organizuoja šventinį renginį, kuriuo žmonės galės „mėgautis patogiai ir saugiai per televizorių savo svetainėse“.

Vidurnaktis iš gruodžio 31-osios į sausio 1-ąją taip pat taps akimirka, kai JK atgaus visišką suverenumą, pasibaigus pereinamajam laikotarpiui po sausį įvykusių „Brexito“ skyrybų su Europos Sąjunga.

S. Khanas, priklausantis pagrindinei opozicinei Leiboristų partijai, atkakliai priešinosi „Brexitui“, tačiau už išstojimą iš ES pasisakė jo pirmtakas mero poste – konservatorius Borisas Johnsonas, šiuo metu einantis ministro pirmininko pareigas.

Sprendimą atšaukti Londono fejerverkus turėjo priimti dabartinis meras, žurnalistams pareiškė B. Johnsono atstovas.

Paklaustas, ar Dauningo gatvė planuoja paminėti istorinį „Brexito“ momentą atskiromis iškilmėmis, pirotechnikos šou ar kitaip, jis atsakė, jog tokie planai gali būti paskelbti artimiausiu metu, bet pabrėžė „dabar apie juos nieko nežinąs“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 18 16:44
Spausdinti