Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugsėjo 28 d.


JUNGTINĖS TAUTOS
JT vadovas apgailestauja dėl daugiašalių sprendimų trūkumo
BNS
Scanpix
A. Guterresas.

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas, pirmadienį pradėdamas susitikimą organizacijos 75-osioms metinėms paminėti, apgailestavo dėl daugiašalių sprendimų pasauliniams iššūkiams trūkumo.

„Niekas nenori pasaulio vyriausybės, bet privalome drauge dirbti, kad pagerintume pasaulio valdymą“, – sakė A. Guterresas nuo JT Generalinės Asamblėjos tribūnos prieš pasaulio lyderių kalbas vaizdo ryšiu.

„Tarpusavio saitais saistomame pasaulyje mums reikia į tinklą sujungto daugiašališkumo, su kuriuo Jungtinių Tautų šeima, tarptautinės finansinės institucijos, regioninės organizacijos, prekybos blokai ir kiti glaudžiau ir efektyviau dirbtų drauge“, – sakė A. Guterresas.

„Mums taip pat reikia įtraukaus daugiašališkumo, remiantis pilietine visuomene, miestais, kompanijomis, vietos valdžia ir jaunimu“, – kalbėjo jis.

Antradienį prasideda metinė Generalinė Asamblėja, kurios metu lyderiai virtualiai turi pasakyti išsamesnes kalbas. Maždaug 180 lyderių buvo pakviesta iki trijų minučių pakalbėti vaizdo ryšiu.

Niujorke nebus rugsėjo pabaigai įprasto šio svarbaus diplomatijos renginio bruzdesio. Ankstesniais metais tokiu laiku į miestą suvažiuodavo lyderiai ir jų delegacijos iš viso pasaulio.

Šiemet kiekvienai šaliai leista atsiųsti po vieną diplomatą iš misijų Jungtinėse Tautose, Generalinėje Asamblėjoje stebėti įrašytų kalbų.

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija JT 75-ąsias metines pasitiko paskelbdama naujas sankcijas Iranui ir pareikšdama, kad tai yra JT sankcijos, nors praktiškai visos kitos valstybės su tokia pozicija nesutinka.

Kaip rodo Generalinės Asamblėjos programa, pirmąją bendrosios politikos diskusijų dieną iš pradžių kalbės Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro, po jo – D. Trumpas. Vėliau bus parodyti Turkijos, Kinijos, Čilės, Pietų Afrikos Respublikos ir Kubos prezidentų vaizdo įrašai, o Rusijos prezidento Vladimiro Putino kalba bus aštunta.

Iš viso per savaitę nuo rugsėjo 22-osios iki 29-osios bus parodytos 119 valstybių vadovų ir 54 vyriausybių vadovų kalbos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 22 08:39
Spausdinti