Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 31 d.


VIDURIO AZIJA
Kazachstano prezidentas žada „maksimaliai griežtai“ reaguoti į neramumus
BNS
Scanpix
Merija Almatoje.

Kazachstano prezidentas Kassymas-Jomartas Tokayevas pareiškė nuo trečiadienio vadovausiantis Saugumo tarybai ir pažadėjo „maksimaliai griežtai“ reaguoti į šalį apėmusius didžiulius neramumus.

„Kaip valstybės vadovas – ir nuo šiandien Saugumo tarybos pirmininkas – ketinu veikti maksimaliai griežtai“, – pabrėžė prezidentas per televizijos „Chabar 24“ transliuotą kreipimąsi.

Anksčiau Saugumo tarybai vadovavo K.-J. Tokayevo pirmtakas – beveik tris dešimtmečius Kazachstano prezidento pareigas ėjęs Nursultanas Nazarbayevas.

Šalyje savaitgalyje kilo protestai prieš staigų suskystintųjų dujų kainų augimą. Žanaozeno mieste prasidėjusios demonstracijos vėliau išplito į kitus rajonus ir peraugo į masinius neramumus.

Protestuotojai, dabar turintys ir platesnių politinių bei ekonominių reikalavimų, antradienį ir trečiadienį susirėmė su saugumo pajėgomis Almatoje.

Pasak prezidento, neramumai jau pareikalavo žmonių gyvybių.

„Esama žuvusiųjų ir sužeistųjų, minios siaučiančių elementų muša ir įžeidinėja karius, vedžioja juos nuogus gatvėmis, prievartauja moteris ir plėšia parduotuves“, – eteryje kalbėjo K.-J. Tokayevas.

„Situacija kelia grėsmę visų Almatos gyventojų saugumui, tai negali būti toleruojama. Be Almatos, situacija tapo įtempta ir kai kuriuose kituose centruose, todėl keliuose regionuose paskelbiau nepaprastąją padėtį“, – pridūrė jis.

Iki sausio 19 dienos galiosianti nepaprastoji padėtis ir komendanto valanda šiuo metu įvesta sostinėje Nur Sultane, Almatos mieste, taip pat Mangystau ir Almatos srityse.

Trečiadienį paryčiais buvo atstatydinta šalies vyriausybė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 01 05 16:33
Spausdinti