Meniu
Prenumerata

pirmadienis, vasario 26 d.


ŠIAURĖS KORĖJA
Kim Jong-unas: prireikus mes nedvejodami sunaikintume Pietų Korėją
BNS
Scanpix
Šiaurės Korėjos paleisti sviediniai.

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-unas paragino sustiprinti branduolinio atgrasymo priemones, perspėjo, kad prireikus nedvejodamas sunaikintų Pietų Korėją, ir apžiūrėjo pagrindines ginklų gamyklas, trečiadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Kim Jong-unas, pavadinęs Pietų Korėją pagrindiniu priešu, sakė, kad Pchenjano prioritetas turėtų būti „pirmiausia stiprinti karinius savigynos pajėgumus ir branduolines karo atgrasymo priemones“, pranešė oficialioji Šiaurės Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

Po to, kai Kim Jong-unas įtvirtino savo šalies kaip branduolinės valstybės statusą konstitucijoje ir išbandė keletą pažangių tarpžemyninių balistinių raketų, abiejų Korėjų santykiai atsidūrė vienoje blogiausių pozicijų per pastaruosius dešimtmečius.

Kim Jong-unas sakė, kad nors Šiaurės Korėja, oficialiai vadinama Korėjos Liaudies Demokratine Respublika (KLDR), vienašališkai nesukels konfrontacijos, ji neketina vengti karo, pranešė KCNA.

„Jei Korėjos Respublika išdrįs panaudoti ginkluotąsias pajėgas prieš KLDR arba grasinti jos suverenitetui bei saugumui ir tokia galimybė pasitaikys, mes nedvejodami sunaikinsime KR, sutelkę visas turimas priemones ir pajėgas“, – pranešė KCNA.

Kim Jong-unas, lydimas aukšto rango partijos ir kariuomenės pareigūnų, pirmadienį ir antradienį aplankė kelias šaudmenų gamyklas, pranešė KCNA. Pranešime teigiama, kad šie vizitai yra padrąsinimas ginklų pramonės darbininkams „kovoje už didžiulio gamybos tikslo pasiekimą naujaisiais metais“.

Jungtinės Valstijos ir dešimtys sąjungininkių, įskaitant Pietų Korėją ir Japoniją, kaltina Šiaurės Korėją pažeidus daugybę tarptautinių sankcijų ir perdavus raketų Rusijai, kad ši galėtų pastiprinti savo karinę invaziją į Ukrainą.

2024 01 10 12:12
Spausdinti