Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 29 d.


COVID-19
Kinija skaičiuoja tik įvežtinius koronaviruso atvejus, JAV ją kaltina informacijos slėpimu
BNS
Scanpix
Apsauga nuo koronaviruso.

Kinija ketvirtadienį pranešė, kad pirmąkart nuo protrūkio pradžios sausį šalyje neužfiksuota nė vieno vietinio užsikrėtimo koronavirusu atvejo ir nustatyti 34 įvežtiniai, tačiau kitose valstybėse užsikrėtusiųjų skaičius smarkiai auga.

Vietinio užsikrėtimo atvejų nebuvimas Kinijai yra svarbus pastangų sulaikyti virusą pasiekimas, bet įvežtinių atvejų padaugėjimas gali smogti jos pažangai.

Nacionalinė sveikatos komisija praneša, kad užfiksuoti 34 įvežtiniai atvejai yra didžiausias dienos prieaugis per pastarąsias dvi savaites. Tačiau duomenys rodo, kad protrūkis kontroliuojamas Uhane ir Hubėjaus provincijoje, kurioje įsikūręs šis centrinis Kinijos miestas, kur pernai gruodį atsirado koronavirusas.

Kinijoje užfiksuotos dar aštuonios mirtys nuo koronaviruso. Bendras aukų skaičius siekia 3 245, praneša Nacionalinė sveikatos komisija. Kinijoje buvo užregistruota beveik 81 tūkst. susirgimo atvejų, bet koronaviruso sukeliama liga COVID-19 ten tebeserga tik 7 263 žmonės.

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo pareiškė, kad Kinijos valdžia nepateikia pilnų duomenų apie koronaviruso plitimą.

„Tai dalykai, kuriuos darė kinų Komunistų partija ir kurie sukėlė grėsmę visam pasauliui ir jo tautoms. Jie nebuvo pakankamai atviri“, – trečiadienį pareiškė JAV diplomatijos vadovas Seano Hannity laidoje.

„Kinijos vyriausybė žinojo apie šią riziką, nustatė ją; ji buvo pirmoji, kuri apie ją sužinojo, bet veltui iššvaistė brangias dienas, leidusi žmonėms išvykti iš Uhano į tokias vietas kaip Italija, kuri dabar labai smarkiai kenčia“, – kalbėjo M. Pompeo.

Pasak jo, Kinija ir toliau slepia tikrąją informaciją, todėl išsiunčia iš šalies užsienio žurnalistus, kurie rašo tiesą, atjungia nuo interneto žmones, kurie yra pasirengę apie tai pranešti.

„Čia ir slypi grėsmė, problema, – sakė M. Pompeo. – Labai svarbu... yra tai, kad mes privalome pasistengti gauti šią informaciją iš kinų Komunistų partijos, kad galėtume padėti savo medicinos specialistams čia, Jungtinėse Valstijose, gauti teisę išgelbėti amerikiečių ir žmonių visame pasaulyje gyvybes.“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 03 19 09:22
Spausdinti