Meniu
Prenumerata

penktadienis, gruodžio 9 d.


KINIJA
Kinija švelnina COVID-19 ribojimus: trumpina karantiną, atšaukia skrydžių draudimus
BNS
Unsplash
Asociatyvi nuotrauka.

Penktadienį Kinija paskelbė sušvelninanti kai kuriuos griežtus COVID-19 apribojimus, sutrumpindama karantino laikotarpį atvykstantiems keliautojams nuo 10 iki 8 dienų ir atsisakydama skubių skrydžių maršrutų uždarymų.

Be viso to, Nacionalinė sveikatos komisija pranešė panaikinanti reikalavimą identifikuoti ir izoliuoti „antrinius artimus kontaktus“.

Valstybinės televizijos CCTV paskelbtame pranešime vyriausybė teigė, kad septynių narių Politinio biuro Nuolatinis komitetas ketvirtadienį susirinko patvirtinti šių ribotos apimties palengvinimų.

Pranešime teigiama, kad atvykstantiems asmenims vis dar bus privaloma atlikti šešis nukleino rūgšties tyrimus ir per tam skirtas aštuonias dienas jie turės laikytis izoliacijos.

Keliautojai privalės pateikti tik vieną neigiamą COVID testą, atlikta ne anksčiau kaip 48 valandos prieš įsėdimą į lėktuvą. Iki šiol reikalauta dviejų testų.

Naujosiose taisyklėse prie privilegijuotų grupių, kurioms leidžiama nesilaikyti karantino, priskiriami „svarbūs verslo darbuotojai“ ir „sporto grupės“, su sąlyga, kad šie asmenys visą viešnagės laiką bus uždarame „burbule“.

Pranešime priduriama, kad taip pat bus panaikintas vadinamasis grandinės pertraukiklio mechanizmas atvykstamiesiems skrydžiams.

Tokiu būdu nutraukiama praktika skubiai uždaryti skrydžių maršrutus, jei tam tikros dalies keleivių viruso testų rezultatai būdavo teigiami.

2022 11 11 11:51
Spausdinti