Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 25 d.


JAV IR KINIJA
Kinijos atstovas A. Blinkenui: dėl Taivano nebus jokių kompromisų
ELTA
Scanpix
A. Blinkenas ir Wang Yi susitiko Pekine.

Aukščiausias Kinijos diplomatas Wang Yi pirmadienį pareiškė JAV valstybės sekretoriui Antony Blinkenui, kad dėl Taivano Pekinas „nedarys jokių kompromisų“, pranešė valstybinė žiniasklaida.

„Šiuo klausimu Kinija neketina daryti kompromisų ar nusileisti“, – pranešė valstybinis transliuotojas CCTV ir pridūrė: „Jungtinės Amerikos Valstijos privalo laikytis vienos Kinijos principo, patvirtinto trijuose bendruose JAV ir Kinijos komunikatuose, gerbti Kinijos suverenitetą ir teritorinį vientisumą bei aiškiai nepritarti „Taivano nepriklausomybei“.

Kinija ir JAV privalo rinktis tarp „bendradarbiavimo arba konflikto“, pirmadienį A. Blinkenui taip pat sakė aukščiausiasis Pekino diplomatas, pranešė valstybinė žiniasklaida. „Būtina pasirinkti tarp dialogo ir konfrontacijos, bendradarbiavimo ar konflikto“, – per susitikimą Pekine sakė Wang Yi, rašoma Kinijos valstybinės žiniasklaidos pranešimuose.

Pasak JAV valstybės departamento, A. Blinkenas tris valandas kalbėjosi su Wang Yi, Kinijos komunistų partijoje jo pareigos aukštesnės nei užsienio reikalų ministro.

2023 06 19 09:26
Spausdinti