Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 23 d.


AZIJA
Kinijos ekonomika susiduria su naujais sunkumais
BNS
Unsplash

Aukščiausio rango Kinijos lyderiai pirmadienį vykusiame 24 asmenų Politinio biuro posėdyje pareiškė, kad šalies ekonomika susiduria su naujais sunkumais ir iššūkiais, pranešė valstybinė žiniasklaida.

„Susitikime pabrėžta, kad dabartinė ekonominė veikla susiduria su naujais sunkumais ir iššūkiais, daugiausia dėl nepakankamos vidaus paklausos, kai kurių įmonių veiklos sunkumų, didelės rizikos ir paslėptų pavojų svarbiose srityse bei sudėtingos ir sunkios išorės aplinkos“, – sakoma valstybinio transliuotojo CCTV paskelbtoje susitikimo ataskaitoje.

Kinijos lyderiai kasmet liepos pabaigoje susitinka apžvelgti šalies ekonominę padėtį prieš tradicines vasaros atostogas rugpjūtį.

Pastaraisiais mėnesiais antros pagal dydį pasaulio ekonomikos atsigavimas po COVID-19 pandemijos iš esmės dėl vangių vartotojų išlaidų vis labiau slopsta.

Pirmadienį Politbiuras sutarė, kad Kinija turi „įgyvendinti tikslų ir veiksmingą makroekonominį reguliavimą, stiprinti anticiklinį reguliavimą ir politikos rezervus“, praneša CCTV.

Susitikime, kuriam vadovavo prezidentas Xi Jinpingas, taip pat buvo paraginta stengtis plėsti vidaus vartojimą ir laiku koreguoti ir optimizuoti nekilnojamojo turto politiką, teigė CCTV.

2023 07 24 13:23
Spausdinti