Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 27 d.


KINIJA
Kinijos komunistų partija išrinko delegatus į retą suvažiavimą
BNS
Unsplash
Pekinas.

Kinijos komunistų partija sekmadienį pranešė, kad išrinko visus delegatus, dalyvausiančius spalio 16 dieną prasidedančiame svarbiame politiniame susitikime, per kurį prezidentas Xi Jinpingas, kaip spėjama, užsitikrins beprecedentę trečiąją kadenciją.

Du kartus per dešimtmetį rengiamame suvažiavime taip pat paaiškės, kaip pasikeis Politinio biuro – įtakingo partijos sprendimų priėmimo organo – sudėtis.

„Kiekvienas rinkimų padalinys visoje šalyje sušaukė partijos suvažiavimą arba partijos atstovų susirinkimą ir išrinko 2 296 delegatus į XX-ąjį partijos suvažiavimą“, – pranešė valstybinis transliuotojas CCTV.

Remiantis pranešimu, delegatai privalo laikytis ne tik partijos konstitucijos, bet ir Xi Jinpingo politinės ideologijos.

Tarp atstovų yra moterų, etninėms mažumoms priklausančių partiečių bei specialistų iš įvairių sričių, tokių kaip ekonomika, mokslas ir sportas, nurodė CCTV.

Suvažiavimas sostinėje Pekine rengiamas, Xi Jinpingui susiduriant su rimtais politiniais iššūkiais, įskaitant silpnėjančią ekonomiką, prastėjančius santykius su JAV dėl Taivano ir griežtą „nulinės COVID-19 tolerancijos“ politiką, pagilinusią Kinijos izoliaciją.

2022 09 25 22:05
Spausdinti