Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 22 d.


PARAMA UKRAINAI
Lenkijos ir Danijos užsienio reikalų ministrai pažadėjo tolesnę paramą Ukrainai
BNS
Scanpix
Radoslawas Sikorskis.

Lenkų užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis, susitikęs su danų kolega Larsu Lokke Rasmussenu per naujojo Danijos karaliaus Frederiko X trijų dienų vizitą Lenkijoje, trečiadienį pažadėjo tolesnę paramą Ukrainai.

„Su ministru sutarėme, kad pagalba Ukrainai išlieka svarbiausiu prioritetu“, – sakė R. Sikorskis.

„V. Putinas turi pralaimėti šį karą, o mes turėtume teikti ilgalaikę ir visapusišką paramą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms“, – pridūrė jis.

Lenkijos užsienio reikalų ministras taip pat gyrė Daniją, kuri Ukrainai sutiko perduoti naikintuvų F-16 ir suteikė finansinę pagalbą.

„Rusijos išpuolis prieš Ukrainą destabilizuoja tarptautinę aplinką“, – sakė R. Sikorskis.

„Sankcijos Rusijai pradeda veikti. Tačiau atkreipiame dėmesį į didėjančią Rusijos ekonomikos militarizaciją ir jos prekybos perorientavimą į Kiniją, taip pat į Maskvos bandymus apeiti mūsų sankcijas“, – pabrėžė ministras.

„Atsižvelgiant į tai, dar viena būtina užduotis – įvesti ribojamąsias priemones Rusijos ginklų pramonei ir trečiųjų šalių įmonėms, kurios padeda apeiti sankcijas“, – pridūrė jis.

Pasak R. Sikorskio, derybose jie taip pat aptarė saugumo bei energetikos klausimus. Jis pridūrė, kad dujotiekio „Baltic Pipe“ projekto užbaigimas yra „naujo Lenkijos ir Danijos santykių skyriaus“ pradžia.

L. L. Rasmussenas Lenkiją pavadino vertinga ES ir NATO partnere.

2024 02 01 10:37
Spausdinti