Meniu
Prenumerata

pirmadienis, birželio 24 d.


PROBLEMOS DĖL SAUGUMO
Lenkų vicepremjeras ir PiS lyderis J. Kaczynskis atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo
BNS
Scanpix
Jaroslawas Kaczynskis.

Lenkų vicepremjeras ir valdančiosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) lyderis Jaroslawas Kaczynskis trečiadienį atlaikė parlamento balsavimą dėl nepasitikėjimo, kurį inicijavo jo oponentai.

Opozicinė partija „Piliečių platforma“ (PO) tvirtina, kad spalį už saugumą atsakingu vicepremjeru tapęs J. Kaczynskis nesugebėjo atlikti savo užduoties.

PO atkreipė dėmesį į policijos jėgos, ašarinių dujų naudojimą prieš protestuotojus ir jų sulaikymus pastarojo meto masinėse demonstracijose prieš beveik visišką abortų draudimą. Ji taip pat kritikavo vyriausybės vykdomą kovą su COVID-19 pandemija ir kalbėjo apie besitęsiantį konfliktą tarp Varšuvos ir Briuselio valdant konservatyviajai PiS, į valdžią atėjusiai 2015 metais.

Tačiau balsavimas dėl nepasitikėjimo baigėsi J. Kaczynskio naudai 233 balsais prieš 216 ir vienam parlamentarui susilaikius. PiS ir dvi mažesnės jos koalicijos partnerės 460 vietų žemuosiuose parlamento rūmuose turi 234 atstovus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 10 08:42
Spausdinti