Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gruodžio 4 d.


RUSIJA IR UKRAINA
Londonas: esama didelės tikimybės, kad V. Putinas puls Kijevą
BNS
Scanpix
L. Truss.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, labai tikėtina, surengs plataus masto invaziją Ukrainoje ir puls Kijevą, trečiadienį pareiškė Jungtinės Karalystė užsienio reikalų sekretorė.

„Manome, jog labai tikėtina, kad jis (V. Putinas) įgyvendins savo planą surengti plataus masto invaziją Ukrainoje“, – sakė Liz Truss televizijai „Sky News“.

Antradienį Rusijos parlamento aukštieji rūmai – Federacijos Taryba – vieningai pritarė V. Putino planams dislokuoti „taikdarių“ dviejuose separatistiniuose Ukrainos regionuose, kurių nepriklausomybę Maskva pripažino pirmadienį, ir, potencialiai, kitose Ukrainos dalyse.

JK ir JAV pastarosiomis savaitėmis ne kartą skelbė žvalgybinę informaciją rodant, kad Rusija planuoja invaziją į Ukrainą.

Paklausta, ar Rusijos lyderis puls Ukrainos sostinę Kijevą, L. Truss atsakė: „Manome, jog labai tikėtina, kad tai įrašyta jo planuose.“

Nors V. Putinas sakė, kad siunčia karius, L. Truss nurodė: „Dar neturime visų įrodymų, kad tai įvyko.“ Britų užsienio reikalų sekretorė dabartinę situaciją pavadino neaiškia.

Anksčiau šį mėnesį L. Truss lankėsi Maskvoje, kur buvo šaltai priimta Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo. Jis derybas su britų užsienio reikalų sekretore pavadino nebylio ir kurčiojo pokalbiu.

JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas antradienį paskelbė pirmąją savo šalies sankcijų dalį, nukreiptą prieš penkis Rusijos bankus ir tris oligarchus.

L. Truss trečiadienį sakė, kad JK reikia „pasilikti kažkiek sankcijų stalčiuje“ ir kad šalis yra numačiusi daugiau asmenų, kuriems būtų įvestos sankcijos didelio masto invazijos atveju.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 02 23 11:31
Spausdinti