Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 21 d.


KAS KITAS?
M. Rutte’s kandidatūrai į NATO vadovus pritaria ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas
ELTA
BNS
Markas Rutte.

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas remia galimą Nyderlandų ministro pirmininko Marko Ruttės kandidatūrą į NATO generalinio sekretoriaus postą. Tai tinkle X pranešė vyriausybės atstovas Steffenas Heibertas. Dėl savo milžiniškos patirties, žinių saugumo politikos klausimais ir diplomatinių gelbėjimų jis yra puikus kandidatas, rašė atstovas.

Prieš tai JAV vyriausybės šaltiniai paskelbė, kad prezidentas Joe Bidenas yra už M. Ruttės kandidatūrą. J. Bidenas remia M. Ruttės kandidatūrą, sakė vyriausybės atstovas. M. Ruttė esą „puikiai supranta Aljanso svarbą“.

Pagyrų olandui negailėjo ir Didžioji Britanija. „Jungtinė Karalystė tvirtai remia Nyderlandų premjerą Marką Rutte kaip kandidatą NATO generalinio sekretoriaus pareigose pakeisti Jensą Stoltenbergą, – britų naujienų agentūra PA ketvirtadienį citavo premjero Rishio Sunako atstovą. – M. Ruttę labai gerbia visos aljanso šalys, jis turi daug kompetencijos gynybos ir saugumo srityje bei sugebės užtikrinti, kad Aljansas išliks tvirtas ir pasirengęs užtikrinti gynybą ir užkardą“.

J. Stoltenbergas po dešimties darbo metų spalį paliks NATO vadovo postą. Kad būtų paskirtas jo įpėdiniu, M. Ruttė turi gauti visų Aljanso narių pritarimą. Du diplomatai sakė, kad šiuo metu M. Ruttę neformaliai remia apie 20 NATO narių. Manoma, kad jo kandidatūrai gali priešintis Vengrija ir Turkija, tačiau jos kol kas savo pozicijos nėra pareiškusios.

2024 02 23 12:30
Spausdinti