Meniu
Prenumerata

antradienis, gruodžio 5 d.


SAKARTVELAS
M. Saakašvilis reikalauja užtikrinti jam sąžiningą teismą
BNS
Scanpix
M. Saakašvilio palaikymo protestas Tbilisyje lapkričio pradžioje.

Buvęs Sakartvelo prezidentas Michailas Saakašvilis naujame kreipimesi į savo šalininkus pareiškė, jog yra pasirengęs stoti prieš nepriklausomą bei teisingą teismą ir įrodyti savo nekaltumą.

Kreipimąsi jis perdavė per savo advokatą Niką Gvaramiją, su kuriuo išvakarėse susitiko karinėje ligoninėje Gorio mieste.

„[Buvusio Sakartvelo ministro pirmininko Bidzinos] Ivanišvilio teisme neturiu jokių šansų pasiekti teisingumą. Vėl kartoju savo pasiūlymą – esu pasirengęs stoti prieš nepriklausomą teismą ir ten ginti savo tiesą“, – rašo M. Saakašvilis.

Eksprezidentas taip pat mano, jog klausimu dėl jo paleidimo turi užsiimti iniciatyvinė grupė, kuri viena vertus paisys pagrindinių opozicijos politinių tikslų, kita vertus – koordinuos kampaniją už jo išlaisvinimą.

M. Saakašvilis taip pat rašo, jog nemato savęs „jokioje būsimos valdžios konfigūracijoje“.

Baigdamas kreipimąsi eksprezidentas nurodė, jog ateinančios savaitės bus labai svarbios Sakartvelui.

„Jei sugebėsime konsoliduoti savo jėgas, neprarasime politinio nusiteikimo, padidinsime kovos dalyvių skaičių, mes pasieksime savo tikslą ir iškovosime pergalę. Dabar bet kokia pauzė esamos valdžios bus priimta kaip mūsų pralaimėjimas, o man ir mūsų tėvynei tai pražūtinga, todėl – nė žingsnio atgal, aktyvumas ir dar kartą aktyvumas“, – rašo M. Saakašvilis.

Ukrainos pilietybę turintis M. Saakašvilis į Sakartvelą slapta sugrįžo rugsėjo 29 dieną. Spalio 1-ąją jis buvo sulaikytas Tbilisyje ir nuvežtas į kalėjimą Rustavyje, kur paskelbė bado streiką.

Lapkričio 8-ąją jis buvo perkeltas į kalėjimo ligoninę Tbilisyje, o lapkričio 20-ąją pervežtas į karinę ligoninę Gorio mieste, kur nutraukė 50 dienų trukusį bado streiką.

Sakartvele M. Saakašviliui iškeltos kelios baudžiamosios bylos. Valdžios atstovai ne kartą sakė, kad sulaikys jį iškart, kai tik jis kirs sieną. Pats M. Saakašvilis savo sulaikymą vadina neteisėtu, o jam pateiktus kaltinimus – sufabrikuotais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 11 25 10:49
Spausdinti