Meniu
Prenumerata

šeštadienis, vasario 24 d.


ŽMOGAUS TEISĖS
Meksika užbaigia savo kelionę santuokos lygybės link
BNS
BNS foto

Tos pačios lyties asmenų santuokos tapo legalios visoje Meksikoje, įteisinus jas paskutinei Tamaulipaso valstijai.

Prie šiaurinės šalies sienos esančios valstijos sprendimas, apie kurį trečiadienį paskelbė vietos Kongresas, užbaigia 12 metų trukusią šalies kelionę santuokos lygybės link. Ši kelionė prasidėjo 2010-aisiais, kai sostinė Meksikas leido tos pačios lyties asmenų sąjungas.

2015 metais Meksikos, kur daugumą gyventojų sudaro katalikai, Aukščiausiasis Teismas paskelbė deklaraciją, kad tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas prieštarauja konstitucijai, ir tai paskatino pokyčius valstybės lygmeniu.

„Tamaulipaso kongresas patvirtino Valstybės civilinio kodekso 132 straipsnio reformas, pripažindamas teisę į tos pačios lyties asmenų santuokas“, – sakoma institucijos pranešime.

„Negalima skirstyti žmonių į pirmarūšius ir antrarūšius, visi jie turėtų naudotis teise [į santuoką]“, – sakė reformą rėmusi vietos Kongreso narė Nancy Ruiz iš konservatyvios Nacionalinio veiksmo partijos (PAN).

Santuokų lygybė šiais metais buvo patvirtinta dar septyniose valstijose, trijose iš jų – per pastarąsias dvi savaites.

Penkiose iš 32 Meksikos valstijų, kuriose santuokų lygybė buvo įtvirtinta teismo įsakymais arba gubernatorių dekretais, vis dar laukiama „teisės aktų suderinimo“, sakė politologas ir LGBTQ aktyvistas Genaro Lozano.

„Tačiau tai jau tapo realybe visoje Meksikoje. Ačiū visiems aktyvistams ir įstatymų leidėjams, visą šį laiką palaikiusiems [santuokų lygybę]“, – platformoje „Twitter“ parašė jis.

2022 10 27 12:24
Spausdinti