Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, kovo 30 d.


ŠIAURĖS AMERIKA
Meksikoje per išpuolį nušauta mažiausiai 18 žmonių
BNS
Unsplash

Pietų Meksikoje trečiadienį per išpuolį dienos metu ginkluoti užpuolikai įsiveržė į rotušę ir nužudė merą ir dar mažiausiai 17 žmonių, pranešė vietos valdžia.

Pareiškime Gerero valstijos prokuratūra pažadėjo suimti asmenis, atsakingus už San Migel Totolapano mero ir jo tėvo, taip pat buvusio mero, nužudymą.

Vietos televizijos filmuotoje medžiagoje iš San Migel Totolapano girdimas žmonių šauksmas, o miesto rotušės fasade matyti kulkų žymės.

„Iki šiol patvirtinta 18 žuvusiųjų ir du sužeistieji“, – televizijai „Milenio“ sakė prokurorė Sandra Luz Valdovinos.

Kartu su meru Conrado Mendoza žuvo policijos pareigūnų ir miesto tarybos darbuotojų, vietos žiniasklaidai pranešė prokuratūra.

Išpuolio motyvas kol kas nežinomas.

C. Mendozos kairioji Demokratinės revoliucijos partija (PRD) socialiniame tinkle „Twitter“ pasmerkė „bailų nužudymą“.

„Reikalaujame teisingumo, pakaks nebaudžiamumo“, – rašė PRD.

Po išpuolio gynybos institucija, į kurią įeina ir valstybiniai, ir federaliniai pareigūnai, pranešė, kad šioje teritorijoje dislokavo savo darbuotojus.

Gerero gubernatorė ir valdančiosios partijos „Morena“ narė Evelyn Salgado sakė, kad paprašė greito masinių šaudynių tyrimo.

„Už žiaurią agresiją neliks nebaudžiamumo“, – parašė ji platformoje „Twitter“.

„Prisidedu prie šeimos ir draugų sielvarto“, – sakė E. Salgado.

„Los Tequileros“

Spaudos pranešimuose teigiama, kad ataką šviesiu paros metu surengė „Los Tequileros“ („Tekilos gėrėjų“) gauja, kuri yra susijusi su galingu Chalisko naujosios kartos narkotikų karteliu.

Tai ne pirmas kartas, kai „Los Tequileros“ surengia išpuolį San Migel Totolapane – anksčiau ši gauja ten rengdavo pagrobimus ir reikalaudavo išpirkų. Tačiau grupuotė prarado savo galią po vieno iš jos lyderių mirties 2018 metais per susišaudymą su vietos policija.

Likus kelioms dienoms iki trečiadienio išpuolio įtariami „Los Tequileros“ nariai socialiniuose tinkluose išplatino vaizdo įrašą, kuriame grasino grįžti į miestą, pranešė vietos spauda.

Gereras, viena skurdžiausių Meksikos valstijų, jau daugelį metų kenčia nuo smurto, susijusio su kelių narkotikų kartelių, kovojančių dėl valstijos daržinių aguonų auginimo ir heroino gamybos plotų kontrolės, tarpusavio karais.

Smurto draskomame Tjera Kaljentės regione esantis San Migel Totolapanas yra prie narkotikų kontrabandos maršruto, dėl kurio ginčijasi skirtingi karteliai.

Nuo 2006 metų, kai vyriausybė dislokavo kariuomenę kovai su karteliais, Meksikoje įvykdyta daugiau nei 340 tūkst. nužudymų, dėl kurių atsakomybė krenta ant narkotikų prekeivių gaujų.

Konsultavimo įmonės „Etellekt“ duomenimis, nuo 2000 metų Meksikoje buvo nužudyti 94 merai, įskaitant C. Mendosą.

2022 10 06 10:51
Spausdinti